DieRoten.pl

Nuebel nie poddaje się: Wierzę, że mogę zostać numerem 1 w Bayernie

19.11.2021, 11:23:15

Zeszłego lata klub ze stolicy Bawarii podjął decyzję, aby dotychczasowy numer dwa w bramce bawarskiego klubu udał się na wypożyczenie do ekipy AS Monaco.

Alexander Nuebel został wypożyczony na dwa lata, jednakże monachijczycy zachowali sobie opcję skrócenia wypożyczenia o rok, gdyby zaszła taka potrzeba. Póki co nie zanosi się jednak na to, aby Niemiec wrócił przedwcześnie do Monachium.

Od kilku dni spekuluje się, że za kulisami prowadzone są rozmowy „Bawarczyków” z Manuelem Neuerem w celu przedłużenia wygasającego w 2023 roku kontraktu. Nowa umowa dla kapitana FCB zdaniem ekspertów oznacza, że Alex nie będzie miał czego szukać. Jakie jednak zdanie na temat ma sam zainteresowany?

W najnowszym podcaście „Meine Bayern-Woche” gościem Floriana Plettenberga był Nuebel, który poruszył kilka tematów. Poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Alex Nuebel na temat:

…rozmów z FCB:

„…W pewnym momencie włodarze Bayernu Monachium powiedzieli mi: „Widzimy Cię jako numer jeden, kiedy Manuel Neuer przejdzie na emeryturę”. To był również mój cel.”

…transferu do FCB i gwarancji spotkań:

„…Podjąłem świadomą decyzję, aby podjąć krok o transferze do Bayernu stosunkowo wcześnie, aby nauczyć się od Neuera nieco więcej. Manuel był i jest najlepszym bramkarzem na świecie. To bramkarska legenda. Co do gwarancji spotkań – trener zawsze decyduje ostatni. Rozmawiałem szczerze i otwarcie z Hansim Flickiem i powiedziałem mu wprost, że będę z siebie zawsze dawał wszystko, co najlepsze, zaś on jest osobą, która decyduje. Przecież to nie Manuel Neuer decyduje o tym, czy odda mecz, czy nie. To decyzja trenera.”

…dołączenia do Monaco:

„…Nie grałem często i powiedziałem sobie, że muszę udać się gdzieś indziej, aby nabrać rytmu meczowego – najlepiej tak jak teraz, dwa razy w tygodniu. Jako sportowiec zawsze chcesz znaleźć się na szczycie i starasz się osiągnąć to, co najlepsze. Jeśli nigdy nie wiesz, jak to jest na szczycie, to nie wiesz, czy by Ci się udało. Właśnie tego próbowałem się dowiedzieć i będę próbował dalej.”

…roli numeru jeden w FCB:

„…Daję z siebie wszystko i wierzę, że w pewnym momencie stanę się numerem jeden w Bayernie. Oczywiście – Neuer tak długo jak będzie najlepszym bramkarzem, to będzie grał. Wtedy za dziesięć lat też nie będę miał szansy. Teraz jestem graczem Monaco. Wiele może się zdarzyć. Wszyscy nie wiemy, co się stanie za rok czy dwa. Może nie będę wtedy grał w piłkę – nigdy nie wiadomo.”

…Bayernu:

„…To jeden z 3 najlepszych klubów na świecie. Zawsze chciałem spróbować swoich sił w tak wielkim klubie.”

…oddawania spotkań:

„…Kiedy czujesz się sprawny zarówno fizycznie, jak i psychicznie, to oczywiście nigdy nie chcesz oddać się dobrowolnie swoich spotkań. Jestem pewny, że Manuel myśli tak samo. Z drugiej strony nie byłbym szczęśliwy z rozwiązania, gdyby jeden bramkarz w ligowych meczach, a drugi w pucharowych.”

źródło: Meine Bayern-Woche

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)20.11.2021 17:34
Mort: obojętnie czy ci się to podoba czy nie tak raczej będzie. Zarząd wiąże z nim ogromne nadzieje.
19.11.2021 20:12
Według mnie choć oczywiście mogę się mylić to on wielkiej kariery nie zrobi.
19.11.2021 18:54
Oj łatwo mieć chłopaku nie będziesz.
19.11.2021 18:29
@josh1982 weź nawet tak nie strasz ludzi, obyś nigdy nie miał racji, ten koleś to bramkarz na Mainz... Z całym szacunkiem dla nich
19.11.2021 14:26
Kiedyś będzie numerem jeden w Bayernie ale jeszcze nie teraz. Przedłużenie powinno zostać podpisane o kolejny rok a potem zobaczymy.
19.11.2021 13:50
Neuer jak jest zdrowy to chce grać jak Kahn tylko, że jak skończy grać to Bayern zostanie z kimś kosmicznym jak Kraft...
19.11.2021 13:15
@Moe zmiennika ? Tzn. zmieni Ulreicha na ławce rezerwowych ? Bo Manu jak sam mówił chce grać nawet w spotkaniach z fanklubami.
19.11.2021 13:10
Występy we Francji go obnażają, a Kovac jest jego jedyną nadzieją na grę.

Moim zdaniem powinniśmy pokusić się o sprowadzenie Ortegi, którem wygada umowa. Może zgodziłby się na pełnienie roli zmiennika, a Nubel niech sobie szuka szczęścia gdzie indziej, z tej mąki chleba nie będzie.
19.11.2021 12:28
Niestety Alex spalił się już podczas nagonki kibiców w Schalke i nie prezentował tak dobrej formy, do tego Manu po powróćcie do zdrowia gra równie dobrze a nawet lepiej niż kiedyś i niewiele wskazuje na to aby miało to się zmienić
19.11.2021 11:49
Nie może inaczej mówić chociaż pewnie sam sobie zdaje sprawę z tego, że przy przedłużeniu umowy przez Manu to szanse na to odlatują na drugi krąg.
19.11.2021 11:28
I dobrze, że ma ambcje. Niech pracuje ciężko i walczy o swoje.
19.11.2021 11:24
Ja zostanę numerem "1" w Bayernie!