DieRoten.pl
Reklama

Nuebel nie poddaje się: Wierzę, że mogę zostać numerem 1 w Bayernie

fot.
Reklama

Zeszłego lata klub ze stolicy Bawarii podjął decyzję, aby dotychczasowy numer dwa w bramce bawarskiego klubu udał się na wypożyczenie do ekipy AS Monaco.

Alexander Nuebel został wypożyczony na dwa lata, jednakże monachijczycy zachowali sobie opcję skrócenia wypożyczenia o rok, gdyby zaszła taka potrzeba. Póki co nie zanosi się jednak na to, aby Niemiec wrócił przedwcześnie do Monachium.

Od kilku dni spekuluje się, że za kulisami prowadzone są rozmowy „Bawarczyków” z Manuelem Neuerem w celu przedłużenia wygasającego w 2023 roku kontraktu. Nowa umowa dla kapitana FCB zdaniem ekspertów oznacza, że Alex nie będzie miał czego szukać. Jakie jednak zdanie na temat ma sam zainteresowany?

W najnowszym podcaście „Meine Bayern-Woche” gościem Floriana Plettenberga był Nuebel, który poruszył kilka tematów. Poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Alex Nuebel na temat:

…rozmów z FCB:

„…W pewnym momencie włodarze Bayernu Monachium powiedzieli mi: „Widzimy Cię jako numer jeden, kiedy Manuel Neuer przejdzie na emeryturę”. To był również mój cel.”

…transferu do FCB i gwarancji spotkań:

„…Podjąłem świadomą decyzję, aby podjąć krok o transferze do Bayernu stosunkowo wcześnie, aby nauczyć się od Neuera nieco więcej. Manuel był i jest najlepszym bramkarzem na świecie. To bramkarska legenda. Co do gwarancji spotkań – trener zawsze decyduje ostatni. Rozmawiałem szczerze i otwarcie z Hansim Flickiem i powiedziałem mu wprost, że będę z siebie zawsze dawał wszystko, co najlepsze, zaś on jest osobą, która decyduje. Przecież to nie Manuel Neuer decyduje o tym, czy odda mecz, czy nie. To decyzja trenera.”

…dołączenia do Monaco:

„…Nie grałem często i powiedziałem sobie, że muszę udać się gdzieś indziej, aby nabrać rytmu meczowego – najlepiej tak jak teraz, dwa razy w tygodniu. Jako sportowiec zawsze chcesz znaleźć się na szczycie i starasz się osiągnąć to, co najlepsze. Jeśli nigdy nie wiesz, jak to jest na szczycie, to nie wiesz, czy by Ci się udało. Właśnie tego próbowałem się dowiedzieć i będę próbował dalej.”

…roli numeru jeden w FCB:

„…Daję z siebie wszystko i wierzę, że w pewnym momencie stanę się numerem jeden w Bayernie. Oczywiście – Neuer tak długo jak będzie najlepszym bramkarzem, to będzie grał. Wtedy za dziesięć lat też nie będę miał szansy. Teraz jestem graczem Monaco. Wiele może się zdarzyć. Wszyscy nie wiemy, co się stanie za rok czy dwa. Może nie będę wtedy grał w piłkę – nigdy nie wiadomo.”

…Bayernu:

„…To jeden z 3 najlepszych klubów na świecie. Zawsze chciałem spróbować swoich sił w tak wielkim klubie.”

…oddawania spotkań:

„…Kiedy czujesz się sprawny zarówno fizycznie, jak i psychicznie, to oczywiście nigdy nie chcesz oddać się dobrowolnie swoich spotkań. Jestem pewny, że Manuel myśli tak samo. Z drugiej strony nie byłbym szczęśliwy z rozwiązania, gdyby jeden bramkarz w ligowych meczach, a drugi w pucharowych.”

Źródło: Meine Bayern-Woche
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...