DieRoten.pl

Nuebel: Cieszę się, że mogę grać z tymi chłopakami

31.05.2022, 07:42:06
FotoOlimpik

Począwszy od początku sezonu 2021/22, nowym bramkarzem AS Monaco jest Alexander Nuebel, który został wypożyczony do francuskiego klubu z Bayernu.

Warto wspomnieć, że początkowo Niemiec nie miał łatwo w nowym klubie i często był krytykowany nie tylko przez media, ale i również fanów. Niemniej jednak z czasem Alex stał się ulubieńcem fanów i jednym z absolutnie kluczowych piłkarzy w AS Monaco.

Podczas niedawnego wywiadu dla oficjalnej strony francuskiego klubu, Nuebel wypowiedział się między innymi na temat swoich początków w nowym miejscu oraz stopniowej adaptacji. 25-latek nie ukrywa, iż teraz gra z kolegami co weekend sprawia mu wielką radość, zwłaszcza że w zespole panuje wielki duch.

− Wiedziałem, że trudno będzie mi się przystosować do nowych warunków, zwłaszcza że przed przyjazdem do Monako grałem bardzo mało. Wszystko było dla mnie nowe: kraj, język, kultura, a także moi koledzy z drużyny – powiedział Nuebel.

− Po pewnym czasie adaptacji wszystko szło coraz lepiej i naprawdę czuję się bardzo dobrze, doskonale zintegrowany z drużyną. Mamy bardzo dobry skład i świetny personel, znamy się coraz lepiej i cieszę się, że mogę grać z chłopakami w każdy weekend – mówił dalej.

− Dziś jest naprawdę bardzo dobrze, to oczywiste, panuje tu dobra symbioza i to nie tylko wśród Niemców w drużynie. Więź między nami jest silna i widać to na boisku. Na przykład w meczu z Brestem, kiedy dość szybko przegrywaliśmy 2:0, ale udało nam się wrócić do gry i czuliśmy to. Właśnie w takich momentach widać, jaki stan ducha panuje w tej drużynie – podsumował Alex Nuebel.

Przypominamy, że sezon 2022/23, Alexander Nuebel spędzi także w AS Monaco, jako że jego umowa wypożyczenia obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Póki co nie podjęto decyzji w kwestii dalszej przyszłości niemieckiego golkipera.

źródło: AS Monaco

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)31.05.2022 21:00
Chyba najlepiej dla niego gdyby został we Francji!!
31.05.2022 09:16
Fajnie jakby tym razem Monaco przeszło eliminacje do CL, bo Nuebel będzie mógł sprawdzić się na najwyższym poziomie.
31.05.2022 08:33
Niech tam gra jak najdłużej. Manuel przejdzie na emeryturę i wtedy powrót do Bayernu.