DieRoten.pl

Nuebel: Budowanie ducha zespołu było ważne

06.06.2022, 08:58:59
Vitleo / Shutterstock.com

Sezon 2021/22 dobiegł już końca – także dla kilku zawodników Bayernu, którzy w letnim okienku transferowym w 2021 roku udali się na wypożyczenie.

Wśród tych graczy wymienić można przede wszystkim Alexa Nuebela, który pozostanie w AS Monaco jeszcze jeden rok, albowiem jego wypożyczenie obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Jeśli mowa o pierwszym sezonie gry Niemca dla francuskiego klubu, to 25-latek w 49 oficjalnych meczach o stawkę zanotował 14 czystych kont oraz stracił łącznie 51 bramek. Jakiś czas temu golkiper udzielił wywiadu dla klubowych mediów, w którym to odniósł się m. in. do prawy gry całego zespołu w obronie i swoich czystych kont.

− W ostatnich tygodniach jako drużyna broniliśmy naprawdę dobrze. Wszyscy obrońcy wykazali się większym spokojem. To jest praca zespołowa! Kiedy kończę mecz z czystym kontem, nie należy podkreślać tylko mojej pracy, ale także zasługi całego zespołu. Taki jest mój sposób myślenia – powiedział Nuebel.

Wypożyczony z Bayernu bramkarz nie ma również wątpliwości, że nieustanne budowanie zespołu jest bardzo ważne w kontekście dalszego odnoszenia sukcesów jako drużyna.

− Oczywiście, gdy się wygrywa i ma się wszystkie składniki, atmosfera jest lepsza i możemy iść do przodu. Ważne było także budowanie ducha zespołu. Nie było jednak takiego meczu, który byłby dla mnie katalizatorem. Myślę, że ciągłość meczów i treningów, większy rytm, miały wpływ na moje wyniki – mówił dalej.

− Również relacje z obrońcami, lepsza komunikacja, sprawiły, że z tygodnia na tydzień czuliśmy się spokojniejsi. Upływający czas również odegrał, moim zdaniem, bardzo ważną rolę w naszych wynikach – podsumował Alex Nuebel.

źródło: AS Monaco

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)06.06.2022 18:07
Sezon dobry, pytanie czy od nowego dalej będzie graczem Monako?
06.06.2022 09:09
Dopóki Neuer gra to niech Nuebel gra na wypożyczeniu. Nawet w AS Monaco.