Nieudany start Bayernu!

Po dziewięciu latach przerwy, Bayern Monachium po raz kolejny rozpoczyna sezon przegranym spotkaniem. W niedzielne popołudnie Rekordowy Mistrz Niemiec uległ, mimo miażdżącej przewagi, Borussii Mönchengladbach 0:1 (0:0).

Przed, tradycyjnie już, kompletem kibiców na AA (69 000) dominacja Bayern kończyła się na bramkarzu gości Marcu-Andre. Najpierw był słupek(55 min), a później sędzia błędnie nie uznał gola Thomasa Müllera(77 min).  Borussia była skoncentrowana na obronie, jednak to oni wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Camargo(62 min).

Ustawienie

Heynckes na boisko wystawił w sumie „11tke”, która wygrała mecz w Pucharze DFB. Jedyną zmianą było wystawienie Arjena Robbena za Davida Alabę. Na ławce po raz pierwszy zasiadł również Takashi Usami. Na ławce zasiadł również Ribery, który do gry wszedł w drugiej połowie. Chwilę po Francuzie wszedł Niels Petersen, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz w koszulce FCB.

W drużynie gości zabrakło z kolei kontuzjowanego Martina Stranzla, za niego na środek obrony wszedł Roel Brouwers.  Lucien Favre postawił w tym meczu na „11tkę” bez nowych piłkarzy.

Przebieg spotkania

Mecz przebiegł zgodnie ze znanym schematem. Bawarczycy dominowali, szukając luki w gęstej obronie drużyny z Gladbach, która grała podwójną linią obrony. Mario Gomezowi nie udało się zdobyć gola główką, choć dwa razy był tego bliski (7 oraz 45 minuta). W sumie w pierwszej połowie były to jedyne próby strzału na bramkę przeciwnika przez FCB.

Po przeciwnej stronie okazje stwarzał tylko Marco Reus. Jedyną ich prawdziwą okazją była poza tym akcja Juana Arango w 42 minucie.

Po przerwie Bayern zwiększył tempo gry. Gości przed stratą goląw 49 minucie uratował słupek. W 60 minucie na boisko wszedł Ribery. Na chwile przed tym nie uznany został gol Gladbach (był faul). Niestety, już w 62 minucie, gol padł, po główce Camargo.

Żywiołowe ataki Bayernu nie dały efektu. Nawet wejście na boisko Nilsa Petersena nie zmieniło obrazu gry. Wówczas zmienione zostało ustawienie gospodarzy na 3-2-3-2. W 77 minucie prawidłowo gola zdobył Müller. Niestety sędzia uznał, że był spalony. Później nieustanne szarże Bawarczyków nie dały wyrównania. W ten sposób Bayern sezon rozpoczął porażką.

Najważniejsze momenty:

5 minuta: długie podanie Lahma, niestety bramkarz gości łapie piłkę przed Kroosem.
7 minuta:  podanie Müllera, główka Gomeza, ale ter Stegen wyłapuje
26 minuta: płaski strzał Kroosa
33 minuta: strzał Robbena nad bramką
34 minuta:
próba strzału Müllera w polu karnym, niestety nieudana
38 minuta: strzał Toniego, nad bramką
42 minuta: strzał Arango, ale Neuer świetnie broni
43 minuta: strzał Reusa, ale Neuer broni
44 minuta: główka Bastiana po rożnym, niestety nad bramką
45+1 minuta: główka Gomeza, wprost w ręce ter Stegena

49 minuta: podanie Müllera, główka Gomeza i piękna obrona bramkarza gości
55 minuta:
słupek! Po rożnym Kroosa, główkuje Gomez
59 minuta: bramka dla Gladabach, jednak sędzia widzi faul na Bawarczyku i nie uznaje trafienia
62 minuta: Bramka! Camargo wykorzystuje błąd w ustawieniu Boatenga i Neuera, główkuje piłkę wprost do bramki. 0:1!!
65 minuta: obroniony strzał Robbena
71 minuta: strzał płaski Arango, na szczęście niecelny.
77 minuta:
Schweinsteiger uderza sprzed linii pola karnego. ter Stegen odbija, a Müllera następnie uderza i trafia  głową na 1:1. Niestety, niesłusznie sędzia uznaje, iż był spalony.