Niespodziewana porażka w meczu towarzyskim

Pierwsze spotkanie Bayernu Monachium po powrocie ze zgrupowania w Doha zakończyło się niespodziewaną porażką z Karlsruhe SC. Podopieczni Pepa Guardioli zostali pokonani 1:2 (1:1), a od 73. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę, bowiem Jerome Boateng otrzymał za faul czerwoną kartkę. Na domiar złego z powodu urazu w 66. minucie boisko opuścił Rafinha.

Przed ponad 27 000 publicznością wynik spotkania w 16. minucie otworzył Boubacar Barry, ale szybko pięknym trafieniem odpowiedział Arturo Vidal (21'), który doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron z rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Dmitrij Nazarov, którego bramka okazała się decydująca o losach potyczki. Przegrana zaskakuje, ponieważ hiszpański trener wystawił praktycznie najmocniejszy skład, jakim dysponuje. Dopiero w drugiej połowie na boisku pojawili się przede wszystkim młodzi przedstawiciele szkółki Bayernu Monachium.

Karlsruher SC – FC Bayern 2:1 (1:1)