DieRoten.pl

Nieoficjalnie: Niko Kovac zwolniony z Monaco

31.12.2021, 09:29:03
FotoOlimpik

Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym z Francji, to posadę trenera pierwszej drużyny AS Monaco stracił dobrze nam znany Niko Kovac.

Francuskie media są zgodne i od wczoraj informują, że pracę w zespole AS Monaco stracił Niko Kovac, który w przeszłości miał okazję trenować ekipę rekordowego mistrza Niemiec.

Póki co są to tylko nieoficjalne wiadomości, ale „L’Equipie, „RMC Sport” oraz kilka innych źródeł donosi, że Chorwat nie poprowadzi już francuskiego zespołu w przyszłości. Oficjalne potwierdzenie ze strony klubu ma być już tylko kwestią czasu.

Mówi się, że podobnie jak w Bayernie, chorwacki szkoleniowiec stracił szatnię i nie był w stanie dotrzeć do wszystkich piłkarzy. Ponadto dla zarządu monakijczyków wyniki były mocno rozczarowujące, zaś gra nie była tak dobra jak w pierwszym sezonie pracy Kovaca…

Póki co nie wiadomo jak odejście Niko wpłynie na sytuację Alexandra Nuebela, którego 50-latek był zwolennikiem i doprowadził pośrednio do jego wypożyczenia.

Powrót do Bundesligi

Zwolnienie Kovaca z Monaco może sprawić, że Chorwat w niedalekiej przyszłości powróci do Bundesligi. Już teraz mówi się, że 50-latek jest jednym z głównych faworytów do objęcia posady trenera Herthy BSC latem 2022 roku.

źródło: Różne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)31.12.2021 21:13
To i pewnie będzie koniec Nuebela
31.12.2021 17:20
Jeśli informacje te się potwierdzą to wyleci za słabe wyniki. Boję się że sytuacja Nuebela może się zmienić i usiądzie na ławce. Wiemy że puszcza dużo goli.
31.12.2021 12:51
Chyba wiem za co wyleciał. Kovac wydał 17 mln na napastnika Boadu który strzelił tylko 1 gola a oddał za darmo Joveticia (5 goli i nie ma tam z kim grać) piłkarza cholernie dobrego jak jest zdrowy i nie jest taki stary jeszcze.
31.12.2021 11:34
Niech idzie do Herthy, ogarnie ją po swojemu jak swego czasu Eintracht, pod warunkiem, że zarząd mu zaufa i da dużo czasu.
31.12.2021 09:37
Niestety (dla Kovaca) jak widać wyciąganie wniosków i uczenie się na własnych błędach nie jest jego mocną stroną. Jeśli przez swój charakter będzie wszędzie tracił szatnie to nigdzie długo miejsca nie zagrzeje. Kovac i Hertha ? Tam jest taki burdel, że Kovac może to wszystko ostatecznie wysadzić w powietrze i marne szanse żeby to miało szanse powodzenia.