Niemieckie zespoły w europejskich pucharach - 3. kolejka

Od wtorku do czwartku (18.10 - 20.10.2011) na europejskich stadionach 5 drużyn z Bundesligi walczyło o punkty. Oprócz Bayernu, który zremisował 1:1 z Napoli grały również Bayer Leverkusen, Borussia Dormund, Hannover 96 i Schalke Gelsenkirchen. Na 15 możliwych punktów kluby Bundesligi zdobyły 8.

Liga Mistrzów

Grupa E

W Leverkusen wicemistrz Niemiec grał z Valencią. Wunik spotkania otworzył w 25. minucie napastnik gości Jonas. Po przerwie Aptekarze naprawili swoje błędy i po bramkach André Schürrle'ego (53') Sidneya Sama (56') wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Tym samym umocnili się na pozycji wicelidera grupy E.

Drużyna Mecze    Punkty    Bramki
1. Chelsea Londyn 3 7 8-1
2. Bayer Leverkusen       3 6 4-3
3. Valencia CF 3 2 2-3
4. KRC Genk 3 1 0-7

Grupa F

W grupie F Borussia Dortmund podejmowała w Pireusie mistrza Grecji, Olympiakos. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 8. minucie. Obrońca z Pireusu José Holebas trafił główką do siatki Romana Weidenfehlera. Na odpowiedź Borussi kibice czekali do 26. minuty. Po znakomitym podaniu od Mario Götze'ego polski napastnik  Robert Lewandowski strzelił bramkę dającą gościom remis. Rażące błędy w obronie Borussi, które można było zobaczyć w tym meczu zostały obnażone przez gospodarzy. Jeszcze przed przerwą Algierczyk Rafik Djebbour pokonał znowu bramkarza gości. Ostatnią bramkę tego spotkania było trafienie Francois Modesto. Po trzech kolejkach szanse Borussi na wyjście z grupy są praktycznie równe zeru. Od początku meczu grał Lewandowski oraz Łukasz Piszczek. Po przerwie na boisku pojawił się również Kuba Błaszczykowski.

1. Arsenal Londyn 3 7 4-2
2. Olympique Marsylia 3 6 4-1
3. Olympiakos Pireus     3 3 4-4
4. Borussia Dortmund 3 1 2-7

Liga Europejska

Grupa B

W grupie B bój o cenne punkty stoczył Hannover 96. Na swoim stadionie rozegrał mecz przeciwko FC Kopenhadze. Podopieczni Mirko Slomki strzelili bramkę w 29. minucie meczu, a jej autorem był Christian Pander. Pomimo wielu okazji z jednej, jak i z drugiej strony wynik nie zmienił się i do końca pierwszej połowy na tablicy widniał napis 1:0. W 67. minucie drogę do bramki znalazła jednak piłka kopnięta przez Senegalczyka Dame'a N'Doye'a. W odpowiedzi pomocnik Hannoveru Sergio Pinto (81') trafił zapewniając Niemcom prowadzenie. W 89. minucie zwycięstwo Hannoverowi wydarł wprowadzony 5 minut wcześniej César Santin. W drużynie z Hannoveru nie wystąpił Artur Sobiech.

1. Standard Liege   3 5 3-0
2. Hannover 96                   3 5 4-3
3. FC Kopenhaga 3 4 3-5
4. Worskła Połtawa     3 1 1-3

Grupa J

Ostatni mecz jednej z niemieckich drużyn zakończył się miażdżącym zwycięstwem reprezentanta Bundesligi. Schalke Gelsenkirchen pokonało na wyjeździe AEK Larnaka, aż 5:0. Turniej strzelecki rozpoczął w 23. minucie Lewis Holtby. Drogę do bramki piłka znalazła również po strzałach Klaasa Jana Huntelaara (35' i 87'), Benedikta Höwedesa (40') i Juliana Draxlera, który w 88. minucie przypieczętował wynik tego meczu na 5:0. Efektowne zwycięstwo na wyjeździe umocniło piłkarzy z Gelsenkirchen na pozycji lidera grupy J.

1. Schalke 04 Gelsenkirchen    3 7 8-1
2. Maccabi Hajfa 3 6 7-3
3. Steaua Bukareszt 3 2 1-6
4. AEK Larnaka 3 1 1-7