Niemieckie media:Neuer - klasa światowa

Po wczorajszym meczu Turcja-Niemcy w kraju naszych zachodnich sąsiadów nie widać końca pochwał Manuela Neuera, który zaprezentował się z fantastycznej strony. Najpierw kapitalnie obronił strzał Hamita Altintopa, a potem miał udział przy dwóch bramkach dla...niemieckiej kadry, kiedy to bardzo szybko i celnie wznowił grę.

W 5 minucie sam na sam z Neuerem znalazł się były gracz Bayernu - Hamit Altintop, miał mnóstwo czasu aby wpakować piłkę do bramki, jednak kapitalnym refleksem popisał się Neuer, stadion zamilkł, a Altintop nie wiedział jak to możliwe. Rewelacyjnie! O tej sytuacji wypowiedział sie ekspert stacji ARD i były piłkarz Bayernu Mehmet Scholl: ,,Co ja mogę powiedzieć? Niewiarygodne! Manuel czeka do końca, bez strachu, jest pewny swojego refleksu".

35 minuta to pokaz przytomnego umysłu i inteligencji Neuera, najpierw wyłapał strzał Altintopa z ostrego kąta a następnie doskonałym wyrzutem uruchomił Muellera, który podał do wychodzącego na pozycję Mario Gomeza a król strzelców Bundesligi po znakomitym dryblingu minął obrońcę tureckiego i wpakował piłkę do bramki. 1:0 dla Niemców po akcji trzech Bawarczyków.

66 minuta to kolejne doskonałe rozpoczęcie gry przez Manuela, dzięki niemu poszła szybka akcja, po której bramkę strzelił Thomas Mueller.

Pochwał swojemu podopiecznemu nie szczędził selekcjoner niemieckiej reprezentacji Joachim Loew: ,,Manuel miał udział przy naszych dwóch bramkach. Szybko złapal piłkę i celnym długim podaniem uruchomił naszych ofensywnych zawodników. To pokazuje, że Manuel może być przydatny też w ofensywie".

Bild ocenił Neuera na najwyższą notę, czyli "1".