DieRoten.pl
Reklama

Niemcy z pewnym zwycięstwem

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

W ubiegły piątek (14 czerwca) ruszyły oficjalnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbywają się na niemieckich stadionach (m. in. na Allianz Arenie w Monachium).

Przypominamy, że w akcji przyjdzie nam oglądać wielu zawodników rekordowego mistrza Niemiec – najwięcej z nich w niemieckiej reprezentacji. Ogólnie rzecz biorąc powołanych zostało 11 graczy Bayernu Monachium (Neuer, de Ligt, Stanisic, Upamecano, Kimmich, Laimer, Sane, Mueller, Musiala, Coman i Kane).

W ostatnim czasie odbyły się pierwsze pojedynki w ramach fazy grupowej EURO 2024. Co do meczu otwarcia, nasi sąsiedzi zza Odry mierzyli się na monachijskiej Allianz Arenie ze Szkocją.

Niemcy 5:1 (3:0) Szkocja

Podopieczni Juliana Nagelsmanna pokazali się z bardzo dobrej strony i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo, gromiąc Szkotów na Allianz Arenie aż 5:1!

Co do bramek, to na listę strzelców w tym starciu wpisali się kolejno Florian Wirtz, Jamal Musiala, Kai Havertz, Niclas Fuellkrug oraz Emre Can. Warto nadmienić, iż koncertowo zagrał przede wszystkim autor drugiego trafienia, czyli Musiala, który czarował przez 74 minuty w Monachium swoją grą.

W akcji mogliśmy z kolei oglądać całą piątkę monachijczyków, zaś ich liczby prezentują się następująco:

− Manuel Neuer (90 minut)
− Joshua Kimmich (90 minut + 1 asysta)
− Jamal Musiala (74 minuty + 1 bramka)
− Leroy Sane (27 minut)
− Thomas Mueller (16 minut + 1 asysta)

Do akcji niemiecka reprezentacja narodowa powraca już w najbliższą środę, kiedy to podopieczni Nagelsmanna zmierzą się na Mercedes-Benz Arenie w Stuttgarcie z Węgrami, którzy w ostatnich pojedynkach nieraz sprawiali im sporo problemów. Początek boju o 18:00. 

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...