Niemcy wygrywają, Loew oszczędza Goetze

We wczorajszym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2016 reprezentacja Niemiec pokonała na wyjeździe Gibraltar 7:0, prowadząc po pierwszej połowie zaledwie jedną bramką. W tym spotkaniu od pierwszych minut zagrali trzej zawodnicy Bayernu Monachium - Bastian Schweinsteiger, Mario Goetze oraz Jerome Boateng. Byli to jedyni przedstawiciele Bawarczyków w kadrze Joachima Loewa na to spotkanie, a pierwszych dwóch wypadło szczególnie słabo.

Gole w tym spotkaniu strzelali Andre Schuerrle (28., 65., 71.), Max Kruse (47., 81.), Ilkay Guendogan (51.) oraz Karim Bellarabi (57.). Szanse na otwarcie wyniku w tej potyczce miał Schweinsteiger, ale pomocnik FCB nie wykorzystał w 10. minucie rzutu karnego. Wychowanek Monachijczyków sprawiał wrażenie obojętnego i znudzonego, co odzwierciedlają oceny Bastiego po meczu w prasie - był jednym z najgorszych na boisku, otrzymując m.in. od Bildu "5". "Będę szczęśliwy, kiedy od składu wróci Muller i znowu będzie wykonywał jedenastki" powiedział po spotkaniu Schweini.

O wiele mniej czasu na przekonanie do siebie otrzymał Goetze. Były zawodnik Borussi Dortmund wyszedł od pierwszych minut, jednak jego miejsce na placu boju już w 36. minucie zajął Kruse. Jeśli wierzyć słowom Loewa, selekcjoner kadry narodowej chciał oszczędzić Bawarczyka, bowiem ten zgłosił lekki uraz. "To była tylko profilaktyczna decyzja" stwierdził Joachim.