DieRoten.pl
Reklama

Newcastle dołącza do walki o Zirkzee

fot.
Reklama

Jak już wcześniej niejednokrotnie informowaliśmy, po rocznym wypożyczeniu do RSC Anderlecht powrócił holenderski napastnik - Joshua Zirkzee.

Choć młody napastnik pokazał się z bardzo dobrej strony w trakcie swojej rocznej przygody w Belgii, to jego przyszłość w Bayernie Monachium pozostaje mocno niepewna. Pierwotnie plan zakładał przepracowanie pełnego okresu przygotowawczego w FCB.

Jednakże w ostatnim czasie liczne media informowały, że Joshua Zirkzee budzi zainteresowanie kilku klubów z Europy. Anderlecht co prawda chciałby nadal kontynuować współpracę z 21-latkiem, ale belgijski klub nie jest w stanie zapłacić oczekiwanych przez monachijczyków 10 milionów euro. 

Dlatego też w grę może wchodzić przedłużenie umowy z mistrzami Niemiec oraz kolejne wypożyczenie. Niemniej jednak inne drużyny mają być gotowe na wydatek rzędu 10 milionów euro – mowa o takich zespołach jak Ajax oraz VfB Stuttgart. 

Jakby tego było mało to niedawno belgijskie media poinformowały, że do wyścigu o młodego snajpera dołączył też Newcastle United, który suzka nowego napastnika, po tym jak transfer Hugo Ekitike najpewniej wysypie się na ostatniej prostej. Zachodzi możliwość, że klub przejęty przez bogatego inwestora, zapłaci nawet 15 milionów euro. 

Joshua Zirkzee

Joshua Zirkzee w trakcie swojego rocznego pobytu w zespole RSC Anderlecht wystąpił łącznie w 47 meczach o stawkę, w których to miał udział przy 31 golach (18 bramek i 13 asyst), co czyni go zarazem najskuteczniejszym piłkarzem RSCA w sezonie 2021/22!

Źródło: HLN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...