DieRoten.pl

Neuer: Zaczynamy już powoli myśleć o EURO

21.05.2021, 07:35:48
FotoOlimpik

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie kolejnego międzynarodowego turnieju, a będąc dokładniejszym mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Dokładnie 11 czerwca 2021 roku rozpocznie się EURO, które przypomnijmy pierwotnie miało odbyć się rok temu, ale z racji pandemii zostało przełożone o dwanaście miesięcy. Turniej będzie trwał miesiąc i dobiegnie końca 11 lipca.

Zanim jednak zawodnicy rozjadą się w różne zakątki Europy i dołączą do swoich reprezentacji narodowych, to czekają ich jeszcze ostatnie spotkania w ramach rozgrywek klubowych. W przypadku Bayernu mówimy o jutrzejszym boju w Bundeslidze z Augsburgiem.

Jakiś czas temu krótkiego wywiadu dla oficjalnej telewizji DFB, udzielił kapitan i numer jeden w bramce ekipy rekordowego mistrza Niemiec i niemieckiej reprezentacji narodowej, czyli Manuel Neuer, który zdradził, że piłkarze zaczynają już powoli rozmyślać o nadchodzących mistrzostwach Europy.

− Nie pozostało już wiele czasu do rozpoczęcia EURO, więc nam zawodnikom zaczyna to już zaprzątać głowę. Najpierw jednak rozegramy ostatni mecz w lidze, będziemy świętować tytuł mistrzowski i pożegnamy odchodzących piłkarzy i trenerów. Potem dopiero rozpocznie przygotowania do turnieju – powiedział Neuer.

Manuel Neuer nie ukrywa również, iż jest bardzo zadowolony z faktu, że w trakcie mistrzostw Europy, możliwa będzie gra przed obliczem kibiców – w przypadku Allianz Areny mowa nawet o 14,500 kibicach na trybunach!

− To na pewno zapewni nam dodatkowy bodziec. Im więcej kibiców jest na stadionie, tym lepsza jest atmosfera. Gramy w piłkę dla kibiców i cieszymy się wiedząc, że będą nas wspierać z trybun, o ile jest to możliwe i bezpieczne – podsumował kapitan.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama21.05.2021 23:09
Niemcy przeważnie w wielkich turniejach dochodzi daleko i teraz może być podobnie, tym bardziej że nikt na nich nie stawia!!
21.05.2021 12:33
Oby dali radę, choć trudno wierzyć w końcowy triumf.
21.05.2021 11:24
To będzie ciężką Grupa żeby awansować
21.05.2021 08:23
Niemcy muszą myśleć wcześniej, bo raczej szybciej skończą brać w nim udział.