Neuer wrócił do bramki!

W końcu po wielu miesiącach oczekiwania Manuel Neuer powrócił do bramki! Jak już wcześniej Was informowaliśmy kadra narodowa Niemiec mierzyła się późnym popołudniem z młodzieżową reprezentacją Niemiec do lat 20.

Zgodnie z obietnicami i zapowiedziami Manuel Neuer powrócił dziś do bramki − golkiper bawarskiego zespołu czekał na ten moment aż 8 miesięcy! Mimo wszystko 32-latek nie zaczął dzisiejszego sparingu od samego początku.

Niemiec zjawił się na murawie dopiero w drugiej części spotkania i rozegrał pełne 30 minut (obie połowy rozegrano po pół godziny). Ostatecznie dorosła reprezentacja Niemiec rozbiła kadrę U20 aż 7:1. Bramki zdobyli Sane (2), Brandt, Goretzka, Kimmich, Petersen oraz Gomez.

Jak wynika z informacji dziennikarzy niemieckiego "Welta" Manuel wywarł dobre wrażenie i rozegrał całą drugą część spotkania bez jakichkolwiek problemów.

W najbliższą środę podopieczni Joachima Loewa po raz drugi rozegrają towarzyski mecz z reprezentacją U20, która podobnie jak dziś będzie symulowała ustawienie i styl gry grupowych rywali "Die Mannschaft".

Manuel w środę ponownie otrzyma szansę gry i możliwość zaprezentowania swoich możliwości. Decydującym dla 32-letniego mistrza Świata z 2014 roku spotkaniem będzie sobotni sparing z Austrią, który odbędzie się na Woerthersee Stadion w Klagenfurcie.

Z informacji ujawnionych przez dziennikarzy "Welta" po tym meczu sztab szkoleniowy naszych sąsiadów zza Odry podejmie ostateczną decyzję co do tego czy Manuel uda się na mistrzostwa Świata do Rosji. Jeśli Neuer pojedzie na Mundial, to z zapowiedzi Joachima Loewa wynika, że golkiper będzie numerem jeden.

Źródło: Welt / Własne