DieRoten.pl

Neuer: Mamy nadzieję na udany turniej

15.06.2021, 13:24:22
Photogenica

Dokładnie o 21:00 na Allianz Arenie w Monachium rozpocznie się długo wyczekiwany przez niemieckich i francuskich kibiców bój w ramach mistrzostw Europy.

Naprzeciwko siebie stanie niemiecka reprezentacja narodowa oraz aktualni mistrzowie Świata, czyli Francuzi. Nie dalej jak wczoraj wieczorem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Joachima Loewa oraz kapitana i numeru jeden w bramce „Die Mannschaft”.

Manuel Neuer w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że razem z kolegami ma głęboką nadzieję na udany turniej. Niemiec zdaje sobie sprawę, że pojedynek z Francuzami nie będzie należał do najłatwiejszych, ale jak sam przyznał – niemiecka ekipa nie ma się czego wstydzić.

Nie możemy odczekać się początku turnieju. Mamy nadzieję na udany turniej. Te spotkania w Monachium są dla mnie czymś wyjątkowym. W meczu z Francuzami musimy pokazać nasz charakter i absolutną wolę zwycięstwa – powiedział Manuel Neuer.

Każdy mecz zaczyna się od 0:0. Zdajemy sobie sprawę, że Francja w ostatnich latach grała skuteczną piłkę. Myślę jednak, że sami również jesteśmy niewygodnym rywalem, z którym nie gra się łatwo. Chcemy zagrać pewni siebie i z podniesionym czołem. Chcemy wygrać u siebie w Monachium – mówił dalej.

Podczas dalszej części konferencji prasowej padło również wiele innych pytań na różne tematy. Jedno z nich dotyczyło między innymi powrotu kibiców na stadiony w trakcie EURO – warto podkreślić, że dziś wieczorem na Allianz Arenie ma zasiąść do 14,500 widzów.

To krok we właściwym kierunku. W pierwszych meczach EURO można było dostrzec, jak kibice niosą reprezentacje. Cieszymy się, że kibice będą obecni. Nie możemy doczekać się ich obecności i wsparcia z trybun – podsumował Manuel Neuer.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama20.06.2021 11:27
Dobrze, że przyszedł mecz z Portugalią. Teraz na wszystko można patrzeć o wiele inaczej.
15.06.2021 23:06
Brak kompromitacji będzie udanym turniejem dla Niemców.
15.06.2021 20:12
15.06.2021 13:53