Neuer: Jestem szczęśliwy z powrotu!

W ubiegłą sobotę do bramki Bayernu po długim okresie czasu spowodowanym urazem stopy, powrócił jedyny i niepowtarzalny Manuel Neuer.

W końcu! Po 133 dniach pauzy i pracy nad swoim powrotem, Manuel Neuer powrócił do wyjściowej jedenastki! Najlepszy bramkarz na świecie miał okazję bronić dostępu do bramki FCB przed dwoma dniami w meczu z Werderem Bremą.

Manuel Neuer w ostatnim wywiadzie dla oficjalnego serwisu "Bundesliga.de" nie ukrywał swojego zadowolenia i szczęścia z faktu powrotu do pełnej sprawności i bramki Bayernu Monachium.

– Oczywiście byłem niezwykle szczęśliwy, że wróciłem i mogłem pomóc drużynie. Moim zdaniem defensywnie byliśmy bardzo dobrze zorganizowani, zwłaszcza w porównaniu do meczu z Bayerem Leverkusen – powiedział Manuel Neuer.

– Przed tygodniem wynik mógł wyglądać 6:3. Dziś nie daliśmy Werderowi żadnych szans. To wszystko dzięki obronie. Byliśmy bardziej zwarci – mówił dalej niemiecki golkiper.

Najlepszy golkiper na świecie odniósł się również do samej gry "Bawarczyków" w pojedynku z Werderem Bremą. Manu zgodził się ze swoim przedmówcą, że drużynie ciężko było grać przeciwko tak skondensowanej obronie rywali.

– To prawda. Byliśmy zbyt wolni w pierwszej połowie. Nie radziliśmy sobie zbyt dobrze. Brakowało nam odpowiedniego wykończenia. Brema zagrała doskonale z piątką z tyłu. W drugiej połowie zmusiliśmy ich do większego wysiłku i uzyskaliśmy pełną przewagę dzięki indywidualnej klasie Roberta Lewandowskiego – dodał Manuel Neuer.

Pod koniec rozmowy z dziennikarzem "Bundesliga.de" kapitana Bayernu Monachium poproszono również o zabranie głosu w sprawie Thomasa Muellera, który nie zagrał od samego początku spotkania.

– Grał potem bardzo dobrze, zaś wejście z ławki zawsze wprowadza w grze wiele świeżości i polotu. Mamy świetny skład i wielu dobrych graczy. To zawsze trener decyduje kto zagra. Osobiście jestem przekonany, że Thomas będzie grał od początku w wielu spotkaniach – zakończył Manu.

Źródło: Bundesliga.de