DieRoten.pl

Golkiper reprezentacji Niemiec Manuel Neuer w żartobliwym tonie obwinia swojego kolegę z Bayernu Davida Alabę za to, że w jego drużynie Narodowej nie ma klasowego lewego obrońcy.

"David jest winien temu, że nie mamy lewego obrońcy w reprezentacji" - powiedział Neuer w wywiadzie dla Kickera. "Gdy David był kilka lat młodszy wspominałem mu, że powinien przyjąć niemieckie obywatelstwo" – powiedział bramkarz Bawarczyków.

Piłkarz Bayernu w wywiadzie dla Kickera wypowiedział się także na temat niemieckiej reprezentacji i jej głównego celu, którym jest Mistrzostwo Europy w 2016 roku. "Chcemy zrobić to samo co Hiszpanie, czyli zdobyć tak zwany dubel" – zakończył Neuer.

źródło:

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama19.11.2014 20:00
Żartowniś, ale znajdą klasowych obrońców, o to jestem spokojny
18.11.2014 18:15
Jeśli Bayern znajdzie lewego obrońcę z Niemiec, to i kadra będzie miała problem z głowy. Wiemy że Guardiola lubi stawiać na młodzież, więc jest szansa że kogoś wyłowi i zrobi z niego defensora kompletnego.
18.11.2014 16:58
Jeszcze Diekmaier rokował kiedyś (w Norymberdze) na solidnego prawego obrońcę, ale transfer do HSV mu nie pomógł, a wręcz przeciwnie.
18.11.2014 10:16
No wielka szkoda że Alaba nie jest Niemcem.
18.11.2014 00:09
o dzięki Dugi za poparcie bardzo dobrze ze przypomniales o Oczipce i Ostrzolku o Schaeferze.tez myślałem ale właśnie już najlepsze lata ma za sobą jescze byśmy mogli pewnie kilku piłkarzy wymienić ale Loew myśli jednak inaczej a w ostatnim meczu to zagrał nawet trójka w obronie przynajmniej tak grafika pokazywała meczu nie oglądałem wiec nie jestem pewny.
17.11.2014 23:07
@UKU
Dokładnie. Żaden z wymienionych przez Ciebie zawodników nie prezentuje klasy międzynarodowej (nie mówiąc o światowej), ale od czegoś trzeba zacząć. Skoro nie ma obecnie młodych zawodników pokroju Lahma, to powinno się dać szansę ogranym i prezentującym solidny poziom w BL. Za takich uważam Becka (od wielu lat gra na niezłym poziomie), Castro, czy nieźle zapowiadającego się (choć nie zawsze grające po transferze do VfL) Junga. To jeśli chodzi o prawą stronę, natomiast co do lewej, to Schmelzer nie jest wielkim asem, ale chyba nie ma obecnie bardziej doświadczonego i lewonożnego obrońcy w BL. Niestety to największa bolączka Niemców. Wobec tego zacząłbym dawać szanse Oczipce z Eintrachtu - chłopak ma potencjał tylko należy w niego uwierzyć - oraz Ostrzolkowi z HSV. Marcell Jansen miał swoje pięć minut, ale to chyba nie jest rozwiązanie na stałe. Co prawda rzadko znajdował uznanie w oczach Jogiego, ale tak czy inaczej nie jest to typ gracza do szybkiej i kombinacyjnej gry jaką zaczął preferować Loew. Już prędzej wymieniony Aogo bardziej pasuje - nie żebym był uprzedzony do Jansena, bo nie mam powodów. Kiedyś (czyli lata 2008-2009) nadzieję robił kolejny Marcell, a mianowicie Schaefer (Wolfsburg), ale jego szansa chyba przepadła. Dziś 30-latek, to już nie ten sam grajek, który zdobywał mistrzostwo z Wilkami.
17.11.2014 21:08
kiedyś poruszyłem ten temat to tylko jeden typ zaczął mnie obrażać ze się nie powinienem udzielać itp a jak widac problem istnieje wracając do sedna sprawy ja myślę ze kilku niezłych bocznych obrońców by się znalazło ale Loew woli eksperymentować ze stoperami na bokach o ile Hoewedes i Boateng śmiało mogą grać na bokach to juz taki Mustafi czy Rudiger średnio się spisują no i głównie dlatego ze są nominalnymi stoperami, pomysł z Rudym na prawej obronie też za bardzo nie wypalił wkoncu to środkowy pomocnik, są tacy zawodnicy jak Jung, Beck,Aogo,Jansen może Schmelzer, Castro,a nawet moze ten Grosskreutz który w borusii przecież radził sobie nieźle jak zastępował Piszczka to tak na szybko napisałem ale znalazło by się ich trochę gyby dłużej pomyśleć i posprawdzać składy ale tak to już jest nieraz ze niektórzy zawodnicy nie pasują trenerowi do koncepcji albo z jakichś tam innych względów
17.11.2014 21:01
Alaba jest świetny .
Ale Neuer zażartował
Liczę , że zdobędzie z kadrą dubel
MIA SAN MIA !
17.11.2014 19:31
nie ma klasowych bocznych obrońców w kadrze niemiec
17.11.2014 19:07
Niemcy szukają bocznych obrońców a faktem jest taki Dawid Alaba byłby idealny dla naszych zachodnich sąsiadów.
Ale Neuer nie powinien obwiniać za to Alaby w końcu jego wybór. ^_^
17.11.2014 19:00
Brakuje Niemcom piłkarza typu Alaba