Neuer - 136 minut do rekordu

Manuel Neuer nie stracił gola w Bundeslidze od 748 minut. Do rekordu ustalonego przez Timo Hildebranda wciąż brakuje mu jeszcze 136 minut.

Po 1146 minutach Manuel Neuer w końcu skapitulował. W zremisowanym meczu 1:1 przeciwko SSC Napoli w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów został pokonany przez swojego kolegę z zespołu, Holgera Badstubera.

Mimo to goalkeeper Bayernu wciąż poluje na rekord Bundesligi. Neuerowi, który uzbierał już na swoim koncie 748 minut bez wpuszczonego strzału, brakuje jeszcze 136 minut do rekordu Timo Hildebranda.

Klub ze stolicy Bawarii w niedzielę zmierzy się z drużyną Hannoveru 96, a w sobotę 29. października z        1. FC Nürnberg. Manu już w najbliższy weekend może przeskoczyć Olivera Kahna, który w sezonie 2002/03 dzielnie bronił bramki FCB przez 802 minuty.