DieRoten.pl

Na ten moment wielu piłkarskich ekspertów z całego świata nie ma najmniejszych wątpliwości, że najlepszym obecnie bramkarzem na całym globie jest Manuel Neuer.

Z okazji nadchodzącego pojedynku pomiędzy Bayernem a Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów (początek starcia na Allianz Arenie dziś o 21:00), na temat kapitana i numeru jeden w bramce bawarskiego klubu wypowiedział się Keylor Navas z PSG.

Kostarykańczyk podczas rozmowy z dziennikarzem przyznał, iż nie traktuje dwumeczu z FCB jako osobistego pojedynku z Manuelem Neuerem. Ponadto doświadczonego golkipera poproszono również o wskazanie najlepszego bramkarza na świecie.

– To prawda, że Manuel Neuer jest genialnym bramkarzem, jednakże nie postrzegam najbliższego dwumeczu z Bayernem, jako osobistego pojedynku pomiędzy mną a Manuelem – powiedział Navas.

Nie gramy w tenisa, nie będziemy stać bezpośrednio naprzeciwko siebie. Który bramkarz jest najlepszy na całym świecie? Wielu bramkarzy gra na bardzo wysokim poziomie – mówił dalej.

Ciężko jest stwierdzić wyraźnie, kto jest najlepszym golkiperem na świecie. Można wyróżnić 5 czy 6 wielkich bramkarzy. Miło jest to widzieć podsumował Keylor Navas.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2020 roku Manuel Neuer zgarnął wszystkie możliwe indywidualne nagrody – Niemiec został między innymi wybrany Bramkarzem Roku UEFA oraz FIFA.

 

źródło: France Football

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (8)

reklama08.04.2021 15:52
we wczorajszym "pojedynku" i PSG górą, i Navas. Niestety:-(
07.04.2021 19:16
@miroslawBayern A wedłu Ciebie Lewy jest najlepszy na świecie, a Kimmich tylko coś tam gra - z czym do ludzi w ogóle. Wcale nie dziwne, że najbardziej płaczesz, że nie damy rady bez niego.


PS Ten cichy bohater co roku był wyrzucany, aż w końcu udało się kupić Courtois, który grał jak ręcznik, a i tak go posadził na ławie.
07.04.2021 19:10
Manu znów może być kluczowy. I uniesie to. Musi. To my mamy drużynę!
07.04.2021 18:59
@GuteSpiele
Dla ciebie każdy zawodnik Bayernu jest o klasę lepszy. Gdzie real z navasem wygrał kilka razy ligę mistrzów. Teraz gra w PSG. To taki cichy bohater. od lat bardzo solidny. Nie napisałem ,że neur jest gorszy. Ale klasa wyżej co oznacza?. Według ciebie wszyscy są klasę gorsi
07.04.2021 18:46
A kto w ogóle postrzega? Przed meczami takie porównania mnie śmieszą. Przecież to jest pojedynek Bayern - PSG a nie Neuer - Navas, czy Lewy - Neymar!!
07.04.2021 18:44
@miroslawBayern No serio? Neuer odrobinę lepszy, Kimmich coś tam gra - nie zakłamuj rzeczywistości. Wyjścia Neuera, pewność, gra nogami i przede wszystkim interwencję czynią go bramkarzem klasę wyżej.
07.04.2021 18:36
Nie tak ciężko wskazać najlepszego bramkarza. Jest nim Manuer Neuer.
07.04.2021 18:34
Real popełnił błąd sprzedając Navasa. Świetny bramkarz. Wiadomo manu jest odrobinę lepszy. Różnicy klas jednak nie ma.