"Nasi" w reprezentacjach

W dniu wczorajszym zakończyła się jedna z dwóch rund meczów reprezentacji, które walczą o udział w Mistrzostwa Europy w 2016 roku. Na wiele boisk w różnych krajach wybiegli podopieczni Pepa Guardiola, dlatego też poniżej przedstawiamy Wam krótkie sprawozdanie z tego, jak radzili sobie Bawarczycy poza Bayernem Monachium.

DAVID ALABA
Ze zwycięstwa mógł się cieszyć lewy obrońca bawarskiego zespołu. David Alaba miał ogromny wkład w wygraną kadry narodowej Austrii nad Mołdawią 2:1 (1:1) na wyjeździe. Bawarczyk już w 12. minucie wpisał się na listę strzelców, skutecznie wykorzystując rzut karny. Rywale w 27. minucie doprowadzili do remisu, ale po zmianie stron Marc Janko (51.) ustalił wynik spotkania.

XHERDAN SHAQIRI
Pomocnik FCB nie przeżywa dobrych chwil zarówno w klubie jak i reprezentacji. W Monachium musi godzić się z rolą rezerwowego, zaś grając dla Szwajcarii zanotował drugą porażkę z rzędu w eliminacjach. Po porażce z Anglią Shaqiri i jego rodacy musieli uznać wyższość Słowenii, która wygrała po golu z rzutu karnego znanego z boisk Bundesligi Milivoje Novakovicia (79.).

JUAN BERNAT
Niestety młody defensor Bawarczyków, który po raz pierwszy otrzymał powołanie do seniorskiej kadry Hiszpanii, nie zanotował debiutu w kadrze narodowej. Może to i dobrze, bowiem z pewnością nie wspominałby tego spotkania pozytywnie - zespół prowadzony przez Vincente del Bosque przegrał na wyjeździe ze Słowacją 1:2, tracąc gola w 87. minucie pojedynku.

MEDHI BENATIA
Środkowy obrońca FCB może być bardzo zadowolony z wyniku, jakie osiągnął jego zespół. Były piłkarz AS Roma wziął udział w potyczce rozgrywanej w Marrakeszu, gdzie w towarzyskim pojedynku Maroko pokonało Republikę środkowej Afryki 4:0.

ARJEN ROBBEN
Również holenderski skrzydłowy FCB mógł się cieszyć z wygranej swojej reprezentacji. Oranjes, nie bez kłopotów pokonali w Amsterdamie Kazachstan 3:1, choć od 16. minuty przegrywali po golu Renata Abdulina. Do remisu doprowadził Klaas-Jan Huntelaar (61.), zaś grający od 64. minuty w osłabieniu rywale, nie zdołali zatrzymać Holendrów i dali sobie wbić jeszcze dwie bramki.

CLAUDIO PIZARRO
Miło swojego daleko wyjazdu wspominał nie będzie peruwiański napastnik klubu z Saebener Strasse. Claudio Pizarro na mecz swojej kadry narodowej pojechał aż do Chile, gdzie Peru poległo z gospodarzem 0:3 po golach Eduardo Vargasa (28. 54.) oraz Gary;ego Madela (34.). Jedynym pocieszeniem dla Pizzy jest to, iż w tej potyczce nie pojawił się na boisku. Obecny był zaś były Bawarczyk Jose Paolo Guerrero.

PIERRE-EMILE HOJBJERG
Utalentowany piłkarz bawarskiego klubu może być zadowolony z wyniku reprezentacji Danii. Przeciwko Albanii Duńczycy męczyli się niemiłosiernie, przegrywając już od 38. minuty po golu Emira Lenjaniego. Na szczęście dla Hojbjerga i jego kolegów, w 81. minucie do remisu doprowadził Lasse Vibe i taki wynik pozostał do ostatniego gwizdka sędziego. Pierre ten mecz rozpoczął od pierwszych minut, zaś w 79. minucie zmienił go Thomas Kahlenberg.