Nasi w reprezentacjach

W zakończonych niedawno meczach el. do MŚ 2014 piłkarze Bayernu Monachium radzili sobie ze zmiennym szczęściem. W grupie A niespodziewanie na własnym boisku przegrała Chorwacja z Mario Mandżukiciem w składzie. Napastnik FCB na murawie przebywał do 88. minucie, po czym został zmieniony przez Niko Kranjcara. Gola na wagę zwycięstwo zdobył Robert Snodgrass w 26. minucie. W o wiele lepszym nastroju mecz kończył Daniel van Buyten. Kadra narodowa Belgii pokonała u siebie Serbię 2:1 po trafieniach Kevina de Bruyne (13.) oraz Marouanea Fellainiego (60.). Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Aleksandar Kolarov w 87. minucie. Tym samym Van Buyten, który rozegrał całe spotkanie, z kolegami z drużyny zostali samodzielnymi liderami (19 punktów), wyprzedzając Chorwatów o 3 "oczka".

Opuszczający po sezonie stolicę Bawarii Anatolij Tymoszczuk gen zwycięstwa przeniósł na swoich kolegów z reprezentacji. Pomocnik Bayernu, który rozegrał pełne 90 minut spotkania, wraz z kolegami mógł się cieszyć okazałym zwycięstwem w Czarnogórze 4:0. Tym samym podtrzymali swoje szanse na awans do MŚ 2014 z geupy H. To samo tyczy się reprezentacji Austrii z Davidem Alabą w składzie. W niezwykle ważnym pojedynku ze Szwecją piłkarz FCB wpisał się na listę strzelców w 26. minucie wykorzystując rzut karny. Wynik na 2:0 podwyższył Marc Janko (32.), zaś rezultat w 82. minucie ustalił Johan Elmander. Austria w tym momencie zajmuje drugie miejsce, mając tyle samo punktów co Irlandia i tracąc 5 do kadry narodowej Niemiec.

ZOBACZ TRAFIENIE DAVIDA!!!

Swój występ w meczu bramką udokumentował również Arjen Robben. Reprezentacja Holandii zmierzyła się na dalekim wschodzie w meczu towarzyskim z kadrą narodową Indonezji. Zespół Oranje pokonał rywala 3:0, a ostatnią bramkę w 90. minucie zdobył właśnie pomocnik FC Bayern. Arjen popisał się świetną akcją, przejmując futbolówkę w okolicy środka boiska, minął dwóch obrońców, a następnie pokonał golkipera rywali, co można zobaczyć na filmie poniżej:

ZOBACZ GOLA ROBBENA!!!

Równie piękne trafienie w reprezentacji zaliczył Claudio Pizarro. Peruwiańczyk w 12. minucie spotkania popisał się świetnym i precyzyjnym uderzeniem po długim rokgu, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie 1:0 nad Ekwadorem. Mimo wygranej sytuacja Peru w grupie jest nie do pozazdroszczenia - Pizza i spółka tracą do lidera Argentyny 11 punktów, zaś do drugiej w tabeli Kolumbii 6.