DieRoten.pl
Reklama

Naschenweng: Liczę, że będę mogła pomóc FCB w LM

fot.
Reklama

W ubiegły wtorek klub ze stolicy Bawarii potwierdził kolejny transfer do żeńskiej drużyny Bayernu Monachium – tym razem mowa o transferze na lato 2023 roku.

Przypomnijmy raz jeszcze – z dniem 1 lipca 2023 roku, trzyletni kontrakt z FCB Frauen podpisała reprezentantka austriackiej kadry narodowej, a będąc dokładniejszym Katharina Naschenweng.

Choć Austriaczka dopiero w sezonie 2023/24 założy koszulkę Bayernu, to przy okazji ogłoszenia transferu, udzieliła ona pierwszego wywiadu dla klubowych mediów, w którym to odniosła się m. in. do swoich celów oraz pozycji zajmowanej na boisku.

− Miałam już okazję grać dla TSG Hoffenheim w Champions League. Mam nadzieję, że w Bayernie również będę mogła pomóc drużynie w Lidze Mistrzyń – powiedziała Naschenweng.

Co do mojej pozycji na boisku, to najlepiej czuję się na lewej stronie, lubię grać do przodu, dzięki czemu mogę wykorzystać swoją szybkość – dodała.

Warto podkreślić, że Katharina będzie mogła liczyć w zespole FCB Frauen na wsparcie swojej rodaczki – Sary Zadrazil – która w drużynie Alexandra Strausa pełni rolę wicekapitana.

− Udało mi się już trochę porozmawiać z Zadi. Świetnie się dogadujemy, także w reprezentacji narodowej. Od dawna byłyśmy w kontakcie – podsumowała Katharina Naschenweng.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...