DieRoten.pl
Reklama

Najlepiej opłacani trenerzy w Europie

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Latem 2021 roku w wielu europejskich klubach doszło do zmian na stołku trenerskim – mowa między innymi o Realu Madryt oraz Bayernie Monachium.

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że rynek najlepszych trenerów jest bardzo wąski, dlatego też posiadanie takich szkoleniowców wiąże się z niemałymi kosztami.

Nie tak dawno temu listę najlepiej opłacanych trenerów opublikował francuski „L’Equipe”. Jak się okazuje „najdroższym” opiekunem jest Diego Simeone, który rocznie otrzymuje pensję w wysokości 39,6 milionów euro w Atletico! Drugi w tym zestawieniu Pep Guardiola inkasuje z kolei 22,7 milionów euro.

Które miejsce zajmuje Julian Nagelsmann? Według dziennikarzy, Niemiec może liczyć co roku na pensję rzędu 8 milionów euro. Warto przypomnieć, że pensja ta byłaby wyższa, ale 34-latek przed przejściem do FCB, zgodził się na obniżkę pensji, z racji na wysoki koszt jego transferu z Lipska. Listę dziesięciu najlepiej opłacanych trenerów znajdziecie poniżej.

TOP 10 najlepiej opłacanych trenerów w Europie:

1. Diego Simeone (Atletico) – 39,6 mln euro rocznie.
2. Pep Guardiola (Manchester City) – 22,7 mln euro rocznie.
3. Juergen Klopp (Liverpool) – 17,9 mln euro rocznie.
3. Antonio Conte (Tottenham) – 17,9 mln euro rocznie.
5. Massimiliano Allegri (Juventus) – 14,0 mln euro rocznie.
5. Mauricio Pochettino (Paris Saint-Germain) – 14,0 mln euro rocznie.
7. Carlo Ancelotti (Real Madryt) – 10,9 mln euro rocznie.
7. Jose Mourinho (AS Roma) – 10,0 mln euro rocznie.
9. Julian Nagelsmann (Bayern) – 8,0 mln euro rocznie.
10. Simeone Inzaghi (Inter) – 7,4 mln euro rocznie.

Jeśli natomiast mowa o najlepiej opłacanych trenerach w niemieckiej 1. Bundeslidze, to pierwsze miejsce zajmuje wspomniany wyżej Julian Nagelsmann (666 000 euro miesięcznie). Następny jest Gerard Seoane, który inkasuje 416 000 euro miesięcznie w Bayerze 04 Leverkusen, zaś podium zamyka Marco Rose (375 000 euro miesięcznie) z Borussii Dortmund.

Źródło: L'Equipe
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...