DieRoten.pl

Nagelsmann: Sadio może grać na wielu pozycjach

23.06.2022, 11:28:31
Foto Olimpik

Dokładnie wczorajszego popołudnia, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził zakontraktowanie trzeciego zawodnika na nadchodzący sezon 2022/23.

Senegalski skrzydłowy zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. Koszt transferu wyniósł 32 mln euro, choć może wynieść w przyszłości 41 mln euro.

Przy okazji wczorajszego ogłoszenia transferu Sadio Mane, krótkiego wywiadu dla oficjalnej strony bawarskiego klubu udzielił Julian Nagelsmann, który nie krył swojego zadowolenia z faktu pozyskania takiej gwiazdy. 34-latek podkreślił, że swoją wszechstronnością skrzydłowy zapewnia wiele nowych opcji.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi trenera Bayernu Monachium. Serdecznie zapraszamy do krótkiej lektury.

Juliana Nagelsmann na temat:

…Sadio Mane:

„…Już od pierwszej rozmowy wywarł bardzo, ale to bardzo bezinteresowne wrażenie. To niezwykłe, jak na zawodnika o tak wielkim nazwisku. Powiedział bardzo ostrożnie: Może sobie wyobrazić każdą pozycję. To coś, czego rzadko doświadcza się podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy zawodnik całkowicie oddaje się do dyspozycji klubu i trenera. Po tym wydarzeniu nasze pragnienie, aby dokonać transferu, było jeszcze większe”.

…pozyskania takiej gwiazdy jak Mane:

„…Jesteśmy FCB i zawsze możemy pozyskać takie gwiazdy. Czasami osiągamy granice finansowe, zwłaszcza gdy chłopcy grają w Anglii. Z Sadio było inaczej, ponieważ ma on wielkie pragnienie dla naszego projektu, klubu i kolegów z zespołu. Sprawiło mi to wielką radość”.

…tego, jak bardzo Mane urozmaica system FCB:

„…Nie możemy tego jeszcze stwierdzić w 100%. Musimy poczekać i zobaczyć, co jeszcze wydarzy się na rynku transferowym. Ale Sadio to gracz, który może grać na 4-5 pozycjach i zmieniać pozycję w trakcie meczu”.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)24.06.2022 07:58
I pewnie Lewy odejdzie a Julek będzie grał z rotacyjną 9 (Sane, Mane, Mueller, Gnabry i Coman) Ma w czym wybierać.
23.06.2022 21:44
Jeśli Robert odejdzie to moim zdaniem właśnie on zajmie jego miejsce.
23.06.2022 12:52
Oby grał tylko tam, gdzie robi to dobrze.
23.06.2022 11:42
Tylko żebyś Julek nie wpadł na to, żeby z niego zrobić wahadłowego.