DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann: Mueller jest świadom swojej roli

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się kolejny piłkarski turniej, który z pewnością skupi na sobie uwagę kibiców z całego świata – mowa o EURO 2024.

Już za niespełna kilkanaście dni rozpoczną się mistrzostwa Europy, których gospodarzem są tym razem Niemcy. Przypominamy, że jednym z miast organizatorów jest Monachium oraz Allianz Arena.

Z kolei na przestrzeni ostatnich dni odbyło się kilka konferencji prasowych kadry narodowej Niemiec, podczas których na pytania odpowiadali nie tylko poszczególni piłkarze, ale i również selekcjoner Julian Nagelsmann. Opiekun „Die Mannschaft” poruszył wiele kwestii kadrowych, w tym roli Thomasa Muellera czy możliwego (awaryjnego) powołania Leona Goretzki.

− Thomas jest świadom swojej roli w reprezentacji. Będzie otrzymywać minuty, nie zawsze od początku, ale on jest tego świadom. To, jak Thomas wprowadził Aleksa do kadry – to symboliczne dla jego charakteru – powiedział Nagelsmann.

− Niczego nie wykluczamy w przypadku któregokolwiek zawodnika. Nie chcę dawać komukolwiek fałszywych nadziei, dlatego też liczę, że skład, który już ogłosiliśmy, zostanie z nami. Jednak nie można niczego wykluczyć (awaryjnego powołania) – dodał.

Przy okazji, selekcjonera Niemiec zapytano również o Vincenta Kompany’ego, który przypomnijmy został mianowany nowym trenerem rekordowego mistrza Niemiec.

− Nie znam go zbyt dobrze. Słyszałem tylko co Pep i inni o nim mówili, że to talent trenerski. Ma wystarczająco dużo do zrobienia z drużyną wymagającą przebudowy. To dla niego interesująca praca. To dobrze dla nas i zawodników Bayernu, że poszukiwania dobiegły końca – podsumował Julian Nagelsmann.


Źródło: Sport1 / DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...