DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann głównym kandydatem, De Zerbi odpada

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Od tygodni w mediach toczy się ożywiona dyskusja odnośnie tego, kto zostanie nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Po tym jak „odpadła” już kandydatura Xabiego Alonso, obecnie głównym faworytem według mediów jest Julian Nagelsmann. Co więcej agent trenera potwierdził również wczoraj, że prowadzi rozmowy „Bawarczykami” odnośnie powrotu Niemca do Monachium.

Z kolei jak możemy przeczytać w dzisiejszym wydaniu magazynu „Kicker”, zwolennikami ponownego zatrudnienia obecnego selekcjonera „Die Mannschaft” są Max Eberl oraz Christoph Freund, czyli najważniejsze osoby w kierownictwie sportowym klubu ze stolicy Bawarii.

Niemniej jednak choć dyrektor sportowy i członek zarządu ds. sportu FCB chcą ściągnąć Juliana, to w FCB wciąż panują odmienne opinie na ten temat. Nie można wykluczyć nadal, że wybór nowego trenera może jeszcze paść na kogoś innego. Ralf Rangnick jest jedną z opcji, zaś nazwiska Unaia Emery’ego oraz Hansiego Flicka wciąż są wymieniane za kulisami Bayernu.

Z drugiej strony dziennikarz Georg Holzner poinformował, że tematem rozważań nie jest już Roberto De Zerbi, który był również postrzegany jako jeden z głównych faworytów do zastąpienia Tuchela.

Tymczasowe rozwiązanie również brane pod uwagę

Rozwiązanie tymczasowe również nie jest całkowicie wykluczone – czytamy w „Kickerze”, choć nie jest pożądane – innymi słowy można o szkoleniowcu na jeden sezon, którego w 2025 roku zastąpiłby Xabi Alonso, Sebastian Hoeness lub Juergen Klopp. Niemniej jednak gdyby „tymczasowy” trener odniósłby sukces, to wówczas kontynuowanie współpracy byłoby całkiem realne.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...