DieRoten.pl

Nagelsmann chwali De Ligta i obronę Bayernu

03.10.2022, 10:28:01
Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com

W rozegranym kilka dni temu meczu ligowym z Bayerem 04 Leverkusen, klub ze stolicy Bawarii wykonał pierwszy krok w celu zakończeniu kryzysu.

Jak już informowaliśmy wcześniej, mistrzowie Niemiec pokonali swoich rywali z Nadrenii Północnej-Westfalii aż 4:0 i zmniejszyli stratę do liderów z Unionu Berlin do dwóch punktów. Obecnie monachijczycy zajmują trzecie miejsce i tracą 2 oczka do berlińczyków.

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się tamtego wieczoru kolejno tacy zawodnicy jak Leroy SaneJamal MusialaSadio Mane oraz Thomas Mueller.

Co do gry FCB, to pochwalić należy nie tylko ofensywę, ale i również obronę, która spisała się bardzo dobrze i dopuściła rywali z Leverkusen do zaledwie jednej stuprocentowej okazji. Podczas pomeczowej konferencji prasowej, pochwał pod adresem defensorów nie szczędził trener Nagelsmann.

− Matthijs zagrał bardzo, ale to bardzo dobrze. Ma wielki dar do tego, aby wiedzieć, co może zrobić, a co nie do końca i odpowiednio dostosować do tego grę. Do samego końca podąża za napastnikami (...). Jest bardzo nieprzyjemny w grze dla rywala – powiedział Nagelsmann.

− Nasi obrońcy bronili bardzo dobrze. Bayer miał świetną okazję w drugiej połowie, ale Manu genialnie obronił ten strzał. Chłopcy świetnie się zachowywali w obronie (…). To dobry znak – podsumował 35-letni trener FCB.

Co do kolejnego meczu o stawkę, to zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna do akcji wraca już jutro, kiedy to o 18:45 na Allianz Arenie w Monachium odbędzie się starcie trzeciej kolejki fazy grupowej Champions League – rywalem FCB będzie Viktoria Pilzno.

źródło: DAZN / Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)



03.10.2022 18:14
Ja też jestem bardzo zadowolony z naszej defensywy. W końcu mamy wiele meczów na zero z tyłu a patrząc że mamy młodych i kilku nowych graczy którzy się zgrywają, będzie jeszcze lepiej!!
03.10.2022 17:24
Lepiej niż w ostatnich sezonach ale ciągle sporo do poprawy.
Oby jeszcze nasza gra obrona się poprawiła i był większy balans pomiędzy atakiem i obroną.
03.10.2022 16:16
@tapczan ja nigdy nie płakałem za Sule, a nawet nigdy nie byłem zadowolony z tego, że musiał u nas grać :) Miał kilka meczów top i podkreślałem to, jednak przewaga drewna u niego poraża. Zwrotność jak załoga w ruskim czołgu i orientacja orzecha utwierdzały mnie, że jego brak będzie dla nas korzyścią :) Oglądałem chwilę mecz BVB z Koeln i mogę spać spokojnie o nasz pojedynek w sobotę :) Oby wyszedł w pierwszym składzie!
03.10.2022 11:38
Świetne spotkanie De Ligta, a dopiero rozkręca się. Chyba już nikt nie rozpacza za Suele.
03.10.2022 11:17
Czekam aż de light będzie takim potworem z Ajaxu. Tam był zawodnikiem genialnym. Agresywny, silny i pewny, jeśli do tego wróci będzie wręcz genialnie ;) ooo mógłby być takim Japp Stam :D w takim najlepszym wydaniu
03.10.2022 11:05
To, że straciliśmy punkty w cale nie oznacza, że mamy słabą obronę. Właśnie mamy mega obronę. To ofensywni gracze mieli problem ze zdobywaniem bramek. Mam nadzieję., że 4-0 z Leverkusen to początek wyśmienitej passy w zdobywaniu punktów.
03.10.2022 10:58
De Ligt akurat na razie wygląda bardzo obiecująco. Jeśli utrzyma tę pewność w obronie przez dalszą część sezonu, to uderzę się w pierś (gdyż zwolennikiem jego zatrudnienia nie byłem, zwłaszcza ta taką kwotę) i przyznam, że był to dobry ruch. Oby tak dalej Mateusz!
03.10.2022 10:58
De Ligt się rozkręca!