DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann: Chcemy wygrać wszystkie możliwe trofea

fot.
Reklama

Dokładnie wczoraj Julian Nagelsmann „oficjalnie” rozpoczął swoją pracę jako nowy trener klubu ze stolicy Bawarii w miejsce Hansiego Flicka.

Niemiec co prawda pojawił się w siedzibie klubu przy Saebener Strasse już wiele razy wcześniej, ale dopiero wczoraj monachijczycy oficjalnie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu 2021/22.

Zgodnie z zapowiedziami, na kanale YouTube bawarskiego klubu pojawił się specjalny materiał wideo, w którym Julian Nagelsmann opowiada o swojej karierze, celach na przyszłość i nie tylko. Jak sam przyznał – jego celem jest, podobnie jak całego klubu jest wygrać wszystkie możliwe tytuły!

Jeśli jesteście ciekawi, co miał do powiedzenia nowy szkoleniowiec FCB, to zapraszamy do dłuższej lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…swojej przeszłości:

„…Urodziłem się w Landsberg am Lech i teraz wróciłem do domu. Moja ścieżka jako trenera zaczęła się, kiedy byłem jeszcze dzieciakiem zakręconym na punkcie piłki. Grałem dla mojego rodzinnego klubu w mieście FC Issing, po czym dołączyłem do Augsburga. Moim kolejnym krokiem był rywal FCB, czyli TSV 1860, po czym powróciłem do Augsburga. Niestety musiałem dosyć szybko położyć kres moim marzeniom wskutek kontuzji. Początkowo nie chciałem zostać trenerem, ani mieć nic wspólnego z piłką nożną. Otrzymałem jednak propozycję stania się asystentem trenera w młodzieżówce TSV 1860. Następnie przeszedłem do Hoffenheim i tam dosyć szybko przejąłem pierwszy zespół, ponieważ kilku mi zaufało z racji moich sukcesów na młodzieżowym szczeblu. Spędziłem 3,5 roku w Hoffenheim i następnie na 2 lata trafiłem do Lipska. Kiedy następnie pojawił się telefon z Monachium, to od razu wiedziałem, że będzie to kuszące wyzwanie. Na całe szczęście mogłem przedwcześnie opuścić Lipsk i dołączyć do Bayernu jako nowy trener.”

…dotychczasowej kariery:

„…To szalone jak potoczyła się moja kariera, niebawem skończę dopiero 34 lata. Fakt, że udało mi się zostać trenerem Bayernu w tak młodym wieku ma związek z moim czasem w TSG i RBL. Czasami muszę z tego powodu uszczypnąć się. To nie jest normalna trajektoria kariery.”

…wsparcia innych:

„…Jestem bardzo wdzięczny osobom, które mnie wspierały w tym czasie. Możesz radzić sobie dobrze w pracy, ale zawsze potrzebujesz pewnych ludzi, którzy Ci ufają i wierzą w Ciebie, którzy zadomowią Cię z pewnymi miejscami w młodzieżówce i pierwszym zespole. Bez tych ludzi działających za kulisami nie osiągnąłbym tego wszystkiego. W przeszłości pracowałem od 200 do 500 mil od domu, teraz to zaledwie 40. Praktycznie wróciłem do domu i pracuję dla jednego z największych klubów w Europie. To niesamowite połączenie. To wszystko czyni mnie bardzo szczęśliwym. Czasami pytam się czy to wszystko jest prawdziwe. To miłe uczucie (…) Jestem dzieckiem gór, dorastałem w górach. Mieliśmy z rodzicami mały dom w górach i często udawaliśmy się na piesze wędrówki i wycieczki rowerowe.”

…Bawarii:

„…Czuję się bardzo komfortowo w Bawarii, a zwłaszcza w górach. Jest tutaj wiele jezior i uwielbiam spędzać tam czas. Do tego miasto Monachium jest piękne. Chwila moment i jesteś w górach. Zimą możesz chodzić na narty, a latem jeździć na rowerze i chodzić po górach. Możesz tu robić wiele rzeczy i bardzo szybko możesz się wyłączyć po pracy. Wycieczka w góry, to z pewnością dobry sposób, aby zżyć się z drużyną i piłkarzami. Góry są po prostu czymś potężnym, ale i z drugiej strony uspokajają. Można je wykorzystać jako miejsce do niektórych treningów.”

…wolnego czasu:

„…Zwykle będę spędzał większość czasu tu przy Saebener Strasse. Kiedy zaś mam chwilę wolnego, to zwykle znajdziecie mnie na wsi. W Monachium jest jednak wiele pięknych ogródków piwnych i mam tutaj wielu przyjaciół. Nie mogę się doczekać, aby teraz się częściej spotykać.”

…straty ojca w bardzo młodym wieku:

„…Nikt młody nie powinien tego doświadczyć. W tak młodym wieku nie chcesz tracić ukochanych. Patrząc jednak z perspektywy czasu, takie doświadczenia sprawiają, że szybciej dojrzewasz, zwłaszcza kiedy jesteś postawiony pod ścianą… Musiałem zadbać o swoją rodzinę i zorganizować wiele rzeczy i spraw. Cała ta biurokracja i wszystko inne – szybko wtedy dojrzewasz. Dojrzałem jako człowiek. To też pomogło mi w mojej pracy. Byłem bardzo młody, kiedy odbyłem kilka bardzo poważnych dyskusji. Jako 20-latek musiałem negocjować sprzedaż domu. To nie jest zwyczajne w tym wieku, ale pomogło mi to z perspektywy czasu. Byłoby jednak miło, gdyby mój tata był ze mną i oglądał mnie z poziomu trybun. Może i to mi pomogło dojrzeć, ale wolałbym, aby to inaczej się potoczyło.”

…siebie jako trenera:

„…Jestem młodym i emocjonalnym trenerem. Przy linii zawsze jestem bardzo głośny i nie sądzę, że to ulegnie zmianie w Bayernie. Będę musiał się przyzwyczaić do kilku nowych rzeczy, ale pozostanę emocjonalny. Postaram się grać ofensywny i zmienny futbol dla fanów.”

…powrotu kibiców na stadion:

„…Mam nadzieję, że fani wkrótce powrócą na stadiony. Nie możemy doczekać się ponownie Allianz Areny wypełnionej po brzegi. Będę chciał się przekazać moje emocje piłkarzom i fanom.”

…spotkania po latach z Gnabrym i Suele:

„…Nie widziałem niektórych graczy od dłuższego czasu, ale niektórzy wiedzą, jakim jestem trenerem i człowiekiem. Mam nadzieję, że pamiętają podstawowe rzeczy, których oczekuję jako trener. Dobrze jest mieć w zespole graczy, którzy mogą przekazać Twoje wiadomości całej drużynie. Mówimy w końcu o piłkarzach, którzy cieszą się tutaj wielkim szacunkiem. To pomoże innym szybciej mnie poznać.”

…stylu gry:

„…Moim zdaniem styl gry, jakiego możecie się spodziewać jest jasny – przede wszystkim musimy być skuteczni. Wcześniej wspominałem, że lubię, kiedy mój futbol wzbudza emocje i jest urzekający. Ponadto musi być ofensywny i uniwersalny. Chcemy strzelać dużo bramek, ale i zachować stabilność w obronie jednocześnie.”

…zespołu Bayernu:

„…Zespół Bayernu jest wyjątkowy i posiada wielu niesamowitych piłkarzy, którzy dysponują wielkimi charakterami. Na domiar wszystkiego byli bardzo skuteczni i zdobyli wiele tytułów, a zwłaszcza w 2020 roku. Moim celem jest kontynuować tę drogę.”

…jakości FCB:

„…Nie muszę zmieniać wszystkiego. Muszę wnieść jakość zespołu w meczach Ligi Mistrzów, Pucharu Niemiec, Superpucharu Niemiec i Bundesligi. Kiedy już kibice wrócą, oczekuję od nas emocjonalnej i ofensywnej gry, aby fani mogli się z nami identyfikować. Fani muszą być gotowi, aby po takiej przerwie uwolnić całą energię. Chcę, aby wszyscy mogli powiedzieć, że warto jest wydać pieniądze, aby przyjść nas oglądać. Piłka ma sprawiać radość dla wszystkich bez wyjątku.”

…osobistych celów:

„…Mam kilka celów, które nie dotyczą tylko tytułów. Chcę m. in. osiedlić się tutaj i zostać zaakceptowanym przez klub i piłkarzy. Zawsze miałem pewien wpływ na kluby, w których pracowałem. Jako trener będę też zaangażowany w kilka rzeczy, które wykraczają poza pierwszy zespół. Mam też inne cele osobiste, ale musielibyście mnie spytać za rok lub dwa, czy udało mi się je spełnić.”

…celów z Bayernem:

„…Boiskowe cele to wygrać mistrzostwo dziesiąty raz z rzędu. Ponadto chcemy wygrać Ligę Mistrzów, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec oraz wszystkie inne trofea, które można zdobyć po wygraniu tych wcześniejszych. Tego oczekuje ode mnie klub i tego też wymaga ode mnie historia FCB. Z naszym sztabem szkoleniowym nie ignorujemy tych wymagań.”

Źródło: FCB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...