DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann chce zastępstwa Omara

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Po tym jak Marc Roca odszedł do Leeds United, niebawem jego śladem może podążyć Omar Richards, który jest o krok od przenosin do Premier League.

Mając na uwadze doniesienia angielskiej i niemieckiej prasy, lada dzień Omar Richards ma zostać nowym piłkarzem Nottingham Forest.

Dziś nad ranem angielski „The Athletic” poinformował, że defensor wylądował już w Anglii, aby przejść niezbędne badania medyczne przed finalizacją transferu. Jeśli wszystko zakończy się pomyślnie, to Anglik podpisze kontrakt do 2026 roku.

W przypadku odstępnego, na konto monachijczyków ma wpłynąć 8,5 mln euro kwoty podstawowej. Obie strony miały też dogadać się w kwestii różnych bonusów – wedle różnych źródeł wyniosą one około 1,5 mln euro.

Kiedy przenosiny Omara zostaną oficjalnie potwierdzone, Bayern pozostanie więc z jednym nominalnym lewym obrońcą – Alphonso Daviesem. W związku z tym trener Julian Nagelsmann oczekuje, że otrzyma kogoś nowego na lewą stronę defensywy, o czym poinformował Kerry Hau z portalu „Sport1”.

Wewnętrznym rozwiązaniem mógłby być Lucas Hernandez, choć jest on planowany jako stoper. Według wspomnianego wyżej źródła – monachijczycy przeczesują rynek transferowy w celu znalezienia odpowiedniego następcy. Warto przypomnieć, że trener FCB od dawna jest fanem Borny Sosy z VfB Stuttgart, choć jego transfer może kosztować ponad 20 milionów euro.

Rozwiązanie z FCB II?

Od początku przygotowań z pierwszym zespołem FCB trenuje między innymi 19-letni Angelo Brueckner, którego wielką zaletą jest możliwość gry na obu bokach obrony oraz na „szóstce”. Według dziennikarzy „Bilda”, wychowanek bawarskiego klubu może być jednym z rozwiązań po sprzedaży Richardsa i wypełnieniu luki na lewej obronie.

Źródło: Sport 1 / Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...