DieRoten.pl

Nagelsmann: 3 dni wolnego od treningów dla części graczy

24.01.2022, 07:41:13
FotoOlimpik

Mimo wpadki na samym początku rundy wiosennej, monachijczycy w ostatnich dwóch meczach niemieckiej Bundesligi pokazali się z bardzo dobrej strony.

Po porażce 1:2 z Borussią M’Gladbach, zespół rekordowego mistrza Niemiec zareagował w najlepszy możliwy sposób i w dwóch kolejnych pojedynkach pokonał kolejno Kolonię 4:0, po czym wczorajszego wieczoru rozprawił się z Herthą, zwyciężając 4:1.

Podczas pomeczowej konferencji, trener Julian Nagelsmann nie krył swojego zadowolenia z faktu kolejnego zwycięstwa. 34-letni szkoleniowiec oprócz kwestii związanych z meczem, odniósł się również do nadchodzącej 2-tygodniowej przerwy oraz wolnego dla części swoich podopiecznych.

− Mieliśmy trzy tygodnie, w których mogliśmy dobrze trenować w ostatnim czasie. Nawet jeśli jesteśmy Bayernem, potrzebujemy sesji treningowych. Wolny przyszły weekend jest również dla nas korzystny – powiedział Nagelsmann.

− Kilku naszych zawodników, którzy byli ostatnio zakażeni, nie miało okazji trenować za wiele, ale teraz nadarza się idealna okazja, aby to nadrobić (…). Zawodnicy otrzymają trzy dni wolnego, z wyjątkiem tych, którzy byli na kwarantannie – mówił dalej.

− Będą pracować normalnie każdego dnia, więc czeka nas w zasadzie normalny tydzień z treningami – podsumował Julian Nagelsmann.

Mistrzowie Niemiec będą mieli teraz blisko 2 tygodnie na regenerację, niezbędne analizy i przygotowania do kolejnego meczu, kiedy to 5 lutego w szlagierowym starciu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi podejmą na własnym podwórku RB Lipsk (początek o 18:30).

źródło: FCB TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)29.01.2022 15:19
I dobrze, niech złapią świeżość, skoto Julian tak uważa.
24.01.2022 18:34
Bardzo dobra decyzja, tym bardziej że teraz jest dwa tygodnie przerwy.
24.01.2022 10:31
Tylko siedzieć na d...ch i nie latać po całym świecie. Już z 9pkt przewagi zrobiło się tylko 6...i to jeszcze przez porażkę z klubem aktywnie "walczącym o spadek" :)
24.01.2022 08:50
W tym czasie Nagelsmann będzie mógł na spokojnie poćwiczyć różne pomysły z zespołem i przygotować go do decydującej części sezonu.