Musiala: To zaszczyt grać w Lidze Mistrzów

Po krótkiej przerwie na regenerację i przygotowania, dziś późnym wieczorem monachijczycy przystępują do rywalizacji w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Przypominamy zarazem, że rywalem monachijczyków w pierwszym ćwierćfinale rozgrywek Ligi Mistrzów będzie Villarreal, zaś początek starcia na El Madrigal dokładnie o 21:00.

Z okazji nadchodzącego starcia, wywiadu dla telewizji klubowej „FCB.tv” udzielił Jamal Musiala, który odniósł się nie tylko do hiszpańskiego klubu, ale i również możliwości gry w Champions League. 19-latek nie ukrywa, iż możliwość gry w tych elitarnych rozgrywkach jest dla niego wielkim zaszczytem.

− Kiedy słyszę hymn Ligi Mistrzów, to jest to coś wyjątkowego. Słuchałem tego hymnu już jako dziecko, a teraz wysłuchuję go, kiedy jestem na boisku. To prostu coś przyjemnego i zaszczyt, że mogę się tam znaleźć – powiedział Musiala.

− Chcemy dać z siebie wszystko, aby zapewnić sobie jak największe szanse na awans w każdym meczu. Staramy się po prostu wygrywać każdy mecz – mówił dalej.

− Liga Mistrzów to jedne z największych i najważniejszych rozgrywek na całym świecie. Dla mnie to coś wyjątkowego, ponieważ oglądam te spotkania Ligi Mistrzów od małego. To coś niezwykłego. W rozgrywkach występuje wielu zawodników, zaś gra w LM sprawia radość. To dla mnie wyjątkowe rozgrywki – dodał.

− Villarreal to dobry przeciwnik, dotarli w końcu do ćwierćfinałów. Każdy zespół na tym etapie to dobra drużyna. Nie możemy nikogo lekceważyć i podchodzić do każdego meczu w taki sposób, niezależnie z kim gramy – podsumował Jamal Musiala.

Jeśli wierzyć doniesieniom „Sport1”, to młody pomocnik Bayernu ma dziś zagrać od samego początku – dlatego też Jamal był oszczędzany w sobotnim meczu przeciwko Freiburgowi. Co więcej trener Nagelsmann nie chce ryzykować i obciążać Goretzki kolejnym występem od pierwszych minut w krótkim odstępie czasu.

Źródło: FCB.tv