DieRoten.pl

Musiala niezadowolony z liczby minut

18.11.2021, 19:30:38

Jamal Musiala to bez wątpienia największy talent w zespole rekordowego mistrza Niemiec, który przebojem wdarł się do pierwszego zespołu w poprzednim seoznie.

Młody Niemiec trafił do Bayernu latem 2019 roku, po tym jak wygasła jego umowa z Chelsea. Początkowo pomocnik grał w zespole do lat 17, ale po kilku miesiącach został włączony do grupy U-19, zaś wskutek pandemii i anulowanych rozgrywek młodzieżowych, trenerzy postanowili dać mu szansę w drugiej drużynie FCB.

Krok ten okazał się strzałem w dziesiątkę, albowiem Jamal wypromował się tam na tyle, aby zostać zauważonym przez Hansiego Flicka, który dał mu szansę gry 20 czerwca 2020 roku przeciwko Freiburgowi. Następnie w kampanii 2020/21 Musiala stał się graczem pierwszego zespołu i w 37 spotkaniach strzelił 7 bramek oraz zanotował 1 asystę, czym wzbudził wielki podziw w całej Europie.

Obecnie w sezonie 2021/22 18-latek nie otrzymuje tak często szans (16 meczów i 530 minut na boiskach), co jest traktowane przez kibiców i ekspertów jako oznakę braku zaufania i hamowania rozwoju utalentowanego piłkarza przez Juliana Nagelsmanna.

Musiala rozmawiał z Nagelsmannem

Jak informuje „Sport Bild”, Jamal nie jest do końca zadowolony ze swojego czasu gry w Bayernie w tym sezonie. W związku z tym 18-latek odbył już rozmowę z Julianem Nagelsmannem w tej sprawie. Celem młodego gracza jest dalszy rozwój w bawarskim klubie, zaś wypożyczenie nie wchodzi w grę.

Dlatego też pomocnik oczekuje większej liczby minut. Jedno jest pewne – Niemiec cieszy się wielkim uznaniem w całym klubie. Dziennikarze podkreślają jeszcze, że Hansi Flick planował dać Musiali dużo minut w ostatnich dwóch meczach kadry narodowej z Liechtensteinem i Armenią, ale kwarantanna pokrzyżowała plany…

Nagelsmann wie co robi

Nie tak dawno temu o kilka słów na temat braku regularnej gry Jamala poproszono samego Nagelsmanna, który jest świadom rozwoju swojego podopiecznego, ale jak sam zauważył – Musiala nadal musi poprawić kilka rzeczy. 34-latek jest przekonany, że 18-latek stanie się jednym z najlepszych na świecie w przyszłości.

Jamal wciąż ma coś do poprawy. Obecnie mowa o 35% czasu gry Jamala. To nie jest oczywiście hojne, ale mimo wszystko jak na 18-latka w Bayernie – to niezły wynik. Gdybyśmy byli już w końcowym etapie sezonu, a on miałby wówczas 35% czasu gry, to byłoby to gównianym posunięciem z mojej strony – nie promowalibyśmy go wystarczająco. Ale to wciąż początek sezonu. Chodzi o to, aby robił kroki jak Leroy, Serge, King i Thomas w jego wieku – powiedział ostatnio trener FCB.

Nie mam wątpliwości w niesamowite umiejętności Jamala. Stanie się jednym z wyróżniających się zawodników Niemiec oraz Bayernu w przyszłości – jestem o tym przekonany. Stanie się jednym z najlepszych na świecie. Musi jednak na to dalej pracować – podsumował Julian Nagelsmann.

Od momentu swojego debiutu, Jamal rozegrał 54 spotkania dla Bayernu, w których to strzelił 11 bramek oraz zanotował 5 asyst. Warto podkreślić, że 1 lipca 2020 roku jego szacunkowa wartość wynosiła zaledwie 1 mln €, zaś obecnie portal „Transfermarkt” szacuje tę wartość na 50 mln €!

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)20.11.2021 17:21
Ma jeszcze czas. To talent, to pewne. Ale czy znowu taki diament? Nie wiem...
19.11.2021 14:58
O ile te informacje są prawdziwe to nie ma co narzekać. Powoli zaczyna być wprowadzany do pierwszego składu, jego czas na pewno nadejdzie, więcej cierpliwości.
19.11.2021 06:33
Może i Musiala mógłby grać trochę więcej ale jest młody i nie ma co go nadmiernie obciążać. Sezon jest długi więc oby swoje szanse dostawał.
19.11.2021 01:08
@predator owenca zniszczyly kontuzje bo bazowal glownie na szybkosci
18.11.2021 22:24
nie mam pojęcia, jak to się dzieje w bieżących czasach, ale drzewiej mówiło się np. o takim Michaelu Owenie, że jeśli coś zniszczyło jego dorosłą karierę, to właśnie nadmiar obciążeń za dzieciaka. Zakładam, że od tego czasu poziom technologiczny się podniósł, niemniej jednak nie musi to wcale oznaczać, iż współcześni nastolatkowie, lepiej i dokładniej monitorowani, okażą się później mniej przemęczeni, mniej podatni na kontuzje itd.

Sam Nagelsmann jest zresztą na tyle młody, że nie wydaje mi się możliwe, iżby w swoich wyborach kierował się ślepo tym, co było dwadzieścia czy trzydzieści lat temu.
18.11.2021 21:06
Dobrze, że jest ambitny i chce grać jak najwięcej, ale to jest tylko 18 latek, przed którym jeszcze dużo pracy i trzeba go rozsądnie prowadzić. To nie bvb, które musi pokazać swoje konie przed co sezonową aukcją. Napewno dostanie swoje minuty jeszcze w tym sezonie, ale musi być po prostu cierpliwy. Jeśli nie byłby niezadowolony to można byłoby martwić się.
18.11.2021 20:41
Trener moglby na LM stawiac glownie na Sane i Gnabry ( nie liczac 2 grupowych spotkan) a w lidze dac im odsapnac na rzecz Jamala+ pozostale mecze grupowe dla niego od pierwszych minut.
18.11.2021 20:22
Trzeba zaufać Nagelsmannowi, poza tym Musiala niech ciężko pracuje - talent to nie wszystko, a nie gwiazdorzy, ma dopiero 18 lat. Wszystko w swoim czasie, powoli. Co do pozycji, ponoć Julian mówił jakiś czas temu, że widzi Jamala jako środkowego pomocnika z inklinacjami ofensywnymi. Sezon jest długi i swoje minuty dostanie, a jako uniwersalny zawodnik będzie mógł się wykazać.
18.11.2021 20:08
Uważam że skrzydło nie jest optymalne dla niego. Bo nie ma takiej szybkości jak Gnabry, Sane czy Coman. A z tymi minutami, to powiem tak. To może nie być aż taki talent jak wszystkim się wydaje. Obym się mylił. Ale ma jeszcze czas na rozwój.
18.11.2021 20:06
Musiala może grać na skrzydle jak i za napastnikiem, a Bayern ma pięciu piłkarzy na trzy pozycje i trudno, żeby ktoś grał 60 minut, a kto inny 30 minut w następnym? Lepiej w 70 minucie zmieniać obrońców i defensywnych pomocników bez kartek.
18.11.2021 19:43
Powinien dostać minuty z Dynamo we wtorek :) FCBM!
18.11.2021 19:38
Łatwo nie będzie miał przy takiej konkurencji na każdej pozycji. Przydałoby mu się takie wypożyczenie do Lipska itp. z tym, że my wtedy pozbawiamy się alternatywy w razie urazów.