DieRoten.pl
Reklama

Musiala niezadowolony z liczby minut

fot.
Reklama

Jamal Musiala to bez wątpienia największy talent w zespole rekordowego mistrza Niemiec, który przebojem wdarł się do pierwszego zespołu w poprzednim seoznie.

Młody Niemiec trafił do Bayernu latem 2019 roku, po tym jak wygasła jego umowa z Chelsea. Początkowo pomocnik grał w zespole do lat 17, ale po kilku miesiącach został włączony do grupy U-19, zaś wskutek pandemii i anulowanych rozgrywek młodzieżowych, trenerzy postanowili dać mu szansę w drugiej drużynie FCB.

Krok ten okazał się strzałem w dziesiątkę, albowiem Jamal wypromował się tam na tyle, aby zostać zauważonym przez Hansiego Flicka, który dał mu szansę gry 20 czerwca 2020 roku przeciwko Freiburgowi. Następnie w kampanii 2020/21 Musiala stał się graczem pierwszego zespołu i w 37 spotkaniach strzelił 7 bramek oraz zanotował 1 asystę, czym wzbudził wielki podziw w całej Europie.

Obecnie w sezonie 2021/22 18-latek nie otrzymuje tak często szans (16 meczów i 530 minut na boiskach), co jest traktowane przez kibiców i ekspertów jako oznakę braku zaufania i hamowania rozwoju utalentowanego piłkarza przez Juliana Nagelsmanna.

Musiala rozmawiał z Nagelsmannem

Jak informuje „Sport Bild”, Jamal nie jest do końca zadowolony ze swojego czasu gry w Bayernie w tym sezonie. W związku z tym 18-latek odbył już rozmowę z Julianem Nagelsmannem w tej sprawie. Celem młodego gracza jest dalszy rozwój w bawarskim klubie, zaś wypożyczenie nie wchodzi w grę.

Dlatego też pomocnik oczekuje większej liczby minut. Jedno jest pewne – Niemiec cieszy się wielkim uznaniem w całym klubie. Dziennikarze podkreślają jeszcze, że Hansi Flick planował dać Musiali dużo minut w ostatnich dwóch meczach kadry narodowej z Liechtensteinem i Armenią, ale kwarantanna pokrzyżowała plany…

Nagelsmann wie co robi

Nie tak dawno temu o kilka słów na temat braku regularnej gry Jamala poproszono samego Nagelsmanna, który jest świadom rozwoju swojego podopiecznego, ale jak sam zauważył – Musiala nadal musi poprawić kilka rzeczy. 34-latek jest przekonany, że 18-latek stanie się jednym z najlepszych na świecie w przyszłości.

Jamal wciąż ma coś do poprawy. Obecnie mowa o 35% czasu gry Jamala. To nie jest oczywiście hojne, ale mimo wszystko jak na 18-latka w Bayernie – to niezły wynik. Gdybyśmy byli już w końcowym etapie sezonu, a on miałby wówczas 35% czasu gry, to byłoby to gównianym posunięciem z mojej strony – nie promowalibyśmy go wystarczająco. Ale to wciąż początek sezonu. Chodzi o to, aby robił kroki jak Leroy, Serge, King i Thomas w jego wieku – powiedział ostatnio trener FCB.

Nie mam wątpliwości w niesamowite umiejętności Jamala. Stanie się jednym z wyróżniających się zawodników Niemiec oraz Bayernu w przyszłości – jestem o tym przekonany. Stanie się jednym z najlepszych na świecie. Musi jednak na to dalej pracować – podsumował Julian Nagelsmann.

Od momentu swojego debiutu, Jamal rozegrał 54 spotkania dla Bayernu, w których to strzelił 11 bramek oraz zanotował 5 asyst. Warto podkreślić, że 1 lipca 2020 roku jego szacunkowa wartość wynosiła zaledwie 1 mln €, zaś obecnie portal „Transfermarkt” szacuje tę wartość na 50 mln €!

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...