DieRoten.pl

Musiala: Jako zespół celujemy wyżej

29.05.2022, 18:03:19
Shutterstock.com\Saolab Press

Wśród zawodników Bayernu, których może czekać wielka przyszłość, można wyróżnić przede wszystkim zaledwie 19-letniego Jamala Musialę.

Niemiec przebojem wdarł się do pierwszego zespołu i od blisko dwóch lat regularnie trenuje i otrzymuje szanse w I drużynie rekordowego mistrza Niemiec.

Nie tak dawno temu Jamal Musiala udzielił bardzo obszernego wywiadu dla portalu „Sport1”, w którym poruszył tematy związane z samym sobą, Bayernem oraz kadrą narodową Niemiec. 19-latek nie ukrywa, iż monachijczycy celowali zdecydowanie wyżej w sezonie 2021/22. Ponadto utalentowany gracz FCB przyznał, że gra w obronie musi się poprawić.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi młodego pomocnika. Serdecznie zapraszamy do krótkiej lektury!

Jamal Musiala na temat:

…uznania kibiców:

„…Uznanie kibiców bardzo wiele dla mnie znaczy. Fakt, że wołają moje imię, gdy wchodzę na boisko, jest dla mnie czymś wyjątkowym. Marzyłem o tym jako dziecko. Dlatego jestem bardzo wdzięczny za to, że ostatnie dwa lata minęły mi tak szybko. Ale oczywiście moim celem jest, aby w przyszłym sezonie grać jeszcze więcej i nadal zdobywać stałe miejsce w drużynie. Chcę utrzymać formę i przenieść swoją grę na jeszcze wyższy poziom”.

…celów:

„…Jako zespół nie osiągnęliśmy w tym roku wszystkich celów, które byśmy chcieli. Oczywiście, mistrzostwo było ważne. Ale odpadnięcie tak wcześnie w Pucharze i w Lidze Mistrzów było wielkim rozczarowaniem i nie tego chcieliśmy. Celujemy wyżej”.

…tego, ile Nagelsmanna jest już w Bayernie:

„…Bardzo dużo, ale myślę, że w przyszłym sezonie jego filozofia będzie jeszcze bardziej widoczna. Od 0 do 100 w ciągu jednego roku - to trudne. Są podobieństwa w naszym sposobie gry. U Hansiego również naciskaliśmy, aby szybko zdobyć piłkę i strzelić gola. Z Nagelsmannem nie jest inaczej, tylko czasami z przodu jest więcej zawodników. W przyszłym sezonie chodzi o to, by grać atrakcyjny futbol, stwarzać wiele szans”.

…obrony FCB:

„…Musimy się upewnić, że nie będziemy tracić piłki tak często, gdy z przodu jest tak wielu zawodników i że jesteśmy dobrze zabezpieczeni, aby nie narażać się na kontrataki, jak to miało miejsce kilka razy w tym sezonie”.

…gry na szóstce u Nagelsmanna:

„…Zawsze daje nam filmy do zabrania do domu. Przeprowadziłem też z nim kilka sesji wideo i omówiłem różne sprawy. Na początku było kilka zmian taktycznych, do których musiałem się przyzwyczaić. Jestem zawodnikiem, który zawsze chce atakować, a to oczywiście nie działa na szóstce czy ósemce. Ale dużo trenowałem na tej pozycji i rozwijałem się krok po kroku”.

…możliwej gry na „9”:

„…Gdyby trener mnie tam umieścił, byłoby to na pewno przyjemne, bo wtedy miałbym jeszcze więcej okazji do strzelania bramek. Ale wolę grać na dziesiątce lub na skrzydle”.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)30.05.2022 18:17
29.05.2022 22:10
Oby przyszły sezon był lepszy ale po tych wzmocnieniach nie wiem czy tak będzie.
29.05.2022 20:05
Trochę świeżej i jakościowej krwi, a będzie dobrze.
29.05.2022 19:56
"Z Nagelsmannem nie jest inaczej, tylko czasami z przodu jest więcej zawodników."
I to szczególnie pod koniec sezonu nie funkcjonowało. Wszyscy biegli do przodu i wyglądali jakby nikt z nich nie wiedział gdzie ma grać i co ma robić. Czasami 6 zawodników stało w przodzie w jednej linii na 16 metrze czekając na piłkę.
29.05.2022 19:27
Oby w przyszłym sezonie realizacja celów była na wyższej skuteczności.