Muller i Alaba z golami, James wygrywa z Francją

Za nami pierwszy dzień spotkań towarzyskich, w których reprezentacje narodowe sprawdzają swoje ustawienia przed zbliżającymi się MŚ w Rosji. W piątkowym hicie Niemcy zremisowali z Hiszpanią 1:1 po pięknym golu Thomasa Mullera.

Od pierwszych minut selekcjoner Joachim Loew posłał do walki trzech zawodników Bayernu Monachium - Joshua Kimmicha, Jerome'a Boatenga, Mats Hummels i Muller. Trzech pierwszych rozegrało pełne 90 minut, zaś Thomas ustąpił miejsca Leonowi Goretzce w 81. minucie. Cały mecze na ławce spędzili Niklas Suele i Sandro Wagner. Tyle samo minut co Muller w barwach kadry narodowej Hiszpanii rozegrał Thiago Alcantara.

Pojedynek bardzo źle zaczął się dla Mistrzów Świata, bowiem już w 6. minucie wynik meczu otworzył Rodrigo, wykorzystując podanie Andresa Iniesty. Gospodarze jednak nie dawali za wygraną i w 35. minucie dopięli swego. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Thomas i dzięki temu pięknemu trafieniu Niemcy wyrównali stan rywalizacji. Pomimo kilku znakomitych okazji z obu stron, wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Austria wygrywa, Alaba strzela

Dobre spotkanie w kadrze narodowej Austrii przeciwko Słowenii zanotował David Alaba. Obrońca bawarskiego klubu w swoim stylu wpisał się na listę strzelców w 14. minucie. 25-letni zawodnik uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego z 18 metrów, posyłają futbolówkę obok bezradnego bramkarza rywali. Wynik 1:0 utrzymywał się do 35. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Marko Arnautovic. Zawodnik Bayernu pięć minut później znowu był bliski pokonania golkipera Słowenii, ale piłka po uderzeniu ze stałego fragmentu gry uderzyła w poprzeczkę (41.). Po zmianie stron Arnautovic ustalił ostateczny wynik na 3:0 (51.).

Kolumbia odrabia stratę, asysta Jamesa

Reprezentacja Kolumbii z Jamesem Rodriguezem w składzie sprawiła ogromną niespodziankę, pokonują Francję 3:2, choć już po 26 minutach meczu to gospodarze ze Stade de France prowadzili już 2:0. Najpierw fatalny błąd przy golu Olivera Giroud popełnił bramkarz Kolumbii (11.), a następnie świetną akcję Trójkolorowych celnym uderzeniem zakończył Thomas Lemar. Wówczas do odrabiania strat rzucili się gracze z Ameryki Południowej. Najpierw gola kontaktowego zdobył Luis Muriel (28.), zaś w 62. do wyrównania po podaniu James doprowadził Radamel Falcao (62.). W 85. minucie spotkania sędzia przyznał rzut karny gościom, a na gola zamienił go Juan Quintero. Zawodnik Bayernu na boisku przebywał do 83. minuty.

Źródło: własne