Mueller: W pewnym momencie straciliśmy kontrolę

Wczorajszego późnego wieczoru, swoje drugie i ostatnie zarazem spotkanie w ramach czwartej przerwy reprezentacyjnej w tym sezonie rozegrali piłkarze kadry narodowej Niemiec.

Rywalem naszych sąsiadów zza Odry była reprezentacja Holandii, zaś sparing zakończył się ostatecznie remisem 1:1. Po zakończeniu spotkania, tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz selekcjoner kadry narodowej Niemiec.

Hansi Flick:

− Dla kibiców był to mecz na najwyższym poziomie. Myślę, że w pierwszych 60 minutach bardzo dobrze kontrolowaliśmy przeciwnika i mieliśmy świetną okazję, by doprowadzić do stanu 2:0. Muszę bardzo pochwalić zespół, bo sposób, w jaki grają, jest odświeżający. Możemy być zadowoleni z 1:1.

Manuel Neuer:

− W drodze do Kataru musimy jak najlepiej wykorzystać każdy test. W związku z tym do każdego meczu należy podchodzić poważnie. To była pierwsza wielka drużyna, z którą graliśmy i przez długi czas dobrze się spisywaliśmy. Myślę, że było w porządku. Mieliśmy tylko pół godziny, kiedy nie mieliśmy przewagi. Być może zmiany te spowodowały również pewne niepokoje.

Thomas Mueller:

− Jako zawodnicy oczywiście chcemy wygrać. Ale od 60. do 85. minuty straciliśmy trochę kontroli nad meczem, zbyt łatwo gubiliśmy piłki. Jest to trochę irytujące, ale też całkiem logiczne na naszej drodze. Widać było, jaki rodzaj piłki chcemy grać. To było naprawdę dobre.

Kai Havertz:

Fanom na pewno się podobało. To był dobry mecz. Przez 60 minut mieliśmy grę pod kontrolą, ale potem traciliśmy zbyt wiele piłek na połowie przeciwnika. Jesteśmy w trakcie procesu, jeszcze nie dotarliśmy do celu, ale takie gry jak ta nam pomagają.