Mueller: To było dla nas cenne zwycięstwo

Choć Bayern nie zachwycał swoją grą we wczorajszym pojedynku z Kolonią, to jedyna bramka Roberta Lewandowskiego wystarczyła, aby odnieść zwycięstwo i powiększyć przewagę nad rywalami w tabeli ligowej.

Zaraz po meczu w rozmowie z dziennikarzami krótkiego wywiadu udzielił kapitan "Bawarczyków", czyli Thomas Mueller. To właśnie wychowanek FCB asystował przy trafieniu Roberta Lewandowskiego.

Mueller w wywiadzie dla niemieckiej telewizji "Sky" otwarcie przyznał, że pokonanie Kolonii i zdobyte trzy punkty są bardzo cenne dla Bayernu, którego jasnym celem jest obrona tytułu mistrzowskiego.

− To było cenne zwycięstwo dla utrzymania naszej formy. Szczęśliwie przyjmujemy wygraną 1:0 nad Kolonią powiedział z uśmiechem Thomas Mueller.

− Wciąż mamy mecz do rozegrania jeszcze w sobotę, po czym czeka nas bardzo ważny mecz w Pucharze Niemiec przeciwko BVB. Dopiero wtedy czeka nas przerwa, ale powrócimy znowu − mówił dalej Niemiec.

W końcówce spotkania fenomenalną paradą wykazał się Tom Starke, który choć nie miał praktycznie pracy przez całe spotkanie, to na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry udowodnił, że mimo wieku nadal jest klasowym golkiperem.

− Tom Starke popisał się niewiarygodną paradą w końcówce spotkania. On stale nas zaskakuje, kiedy ma okazję zagrać w meczu − zakończył Thomas.

Źródło: Sky Sports