DieRoten.pl

Mueller: Piłka to moja największa pasja!

01.08.2022, 23:49:17
FotoOlimpik

Wszystko wskazuje na to, że sezon 2022/23 będzie chyba najbardziej wymagającym dla piłkarzy i trenerów w historii europejskiego futbolu.

Ma to przede wszystkim związek z faktem, że pod koniec roku czeka nas turniej mistrzostw Świata w Katarze. Jak policzyli analitycy, zawodników w trakcie całego sezonu 2022/23 może czekać ponad 60 spotkań!

Ostatnio w rozmowie dla tygodnika „Sport Bild” swoje zdanie wyraził Thomas Mueller, który zaznaczył, że razem z kolegami pragnie w jak najlepszym stopniu przygotować się do wymagających zadań w nadchodzącej kampanii. Wychowanek FCB zdradził, że zamierza nawet poświecić kilka prywatnych spraw, aby w pełni oddać się piłce.

− Będziemy mieli być może wyjątkowy rytm meczowy – czekają nas w końcu mistrzostwa świata w środku sezonu. Staram się przygotować do tego sezonu jeszcze bardziej skrupulatniej i intensywniej. Mogę doradzić moim kolegom, aby również jeszcze bardziej skupili się na przygotowaniach. Jesteśmy obecnie w fazie, w której kładziemy wszelkie fundamenty – powiedział Mueller.

− Od momentu początku Ligi Mistrzów w nowym sezonie, czeka nas seria angielskich tygodni, to będzie jazda na całego. Jeśli chcesz być gotowy na to, to musisz się odpowiednio przygotować. Od zawsze żyję dla swoich pasji, zaś piłka jest największą z nich! – mówił dalej.

− W najbliższych miesiącach uważam za elementarne nadanie piłce nożnej bezprecedensowego priorytetu, mając na uwadze klub i kadrę. Dla mnie osobiście jedna lub dwie rzeczy w moim życiu prywatnym będą musiały zejść na dalszy plan – dodał.

Wychowanek bawarskiego klubu zdradził również, że opracował już nawet specjalny program treningowy, który będzie miał na celu utrzymanie kondycji i sprawności na jak najwyższym poziomie, z racji na napięty terminarz i Mundial pod koniec roku.

− Opracowałem już dla siebie plan, w celu zachowania jak najlepszej kondycji. Poświęcę jeszcze więcej czasu na dodatkowe treningi i odpowiednie jednostki regeneracyjne. Sen będzie istotny – podsumował Thomas Mueller.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)02.08.2022 15:27
Ja tam o Tomka się nie martwię! To prawdziwy profesjonalista i radził sobie pod rządami wielu trenerów w tym klubie.
#MiaSanMia
02.08.2022 09:12
Szeroka kadra będzie bardzo ważna.
02.08.2022 07:32
Dlatego szeroki skład to podstawa.
02.08.2022 07:00
Stu procentowy profesjonalista. Brawo Tomek
02.08.2022 01:06
Julek nie chciał Lewego. Zobaczymy czy będzie potrafił poukładać zespół, czy tylko poeksperymentuje sobie na Bayernie w drodze do innego wielkiego klubu. Thomasowi może być ciężko, z Lewym byli dobrze zgrani.
02.08.2022 00:45
To jest piłkarz z krwi i kości.
01.08.2022 23:54
Sezon eksperyment przed nami, szeroki skład to podstawa. O Muellera jak zawsze można być spokojnym.