DieRoten.pl

Mueller: Może kiedyś jak Thiago obiorę inny kierunek

28.05.2021, 08:53:49

Thomas Mueller to bez dwóch legenda Bayernu Monachium. Choć Niemiec ma 31 lat, to zdołał już wygrać z ekipą rekordowego mistrza Niemiec od groma tytułów (w tym dwukrotnie potrójną koronę).

Od momentu swojego debiutu w Bayernie, 31-letni dziś zawodnik wystąpił łącznie w 581 spotkaniach o stawkę dla FCB, zaś jego robiący ogromne wrażenie dorobek to 214 bramek, 218 asyst oraz 28 tytułów. Ostatnio Niemiec udzielił wywiadu dla brytyjskiego „The Times”.

Thomas Mueller odniósł się między innymi do swojej przyszłości i jak sam przyznał – nie wyklucza pewnego dnia, że pójdzie śladem Thiago Alcantary. Ponadto pomocnik „Gwiazdy Południa” poruszył kwestię intensywności w Premier League, chęci gry na EURO oraz presji wynikającej z gry w piłkę na najwyższym poziomie.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia wychowanek bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Thomas Mueller na temat:

…zmian w sposobie trenowania:

„…Gra rozwija się także poza boiskiem, trenerzy starają się być bardziej systematyczni, są może lepiej przygotowani, jeśli chodzi o szczegóły. Być może trenerzy we wcześniejszych czasach starali się zapewnić drużynie dobre samopoczucie, wiedzieli jak postępować z zawodnikami, aby utrzymać ich w pewności siebie i psychologicznie ustawić ich w dobrej pozycji, ale myślę, że taktyczne rzeczy, cały biznes jest bardziej systematyczny...”

…Premier League:

„…Jestem fanem intensywności w Premier League, ponieważ jest tam więcej wielkich drużyn. Nie wiem, czy jakość klubów czy drużyn jest naprawdę lepsza. Ponieważ zazwyczaj, gdy gramy przeciwko angielskim drużynom, mamy dobre doświadczenia! Nie czuję, że drużyny z Premier League są super, super silne. Ale oczywiście konkurencja jest duża. W każdym tygodniu rozgrywane są prestiżowe mecze. Myślę, że jest to największa liga na świecie – nie ma co do tego wątpliwości. Ale to nie znaczy, że pierwsza piątka Premier League wygrywa wszystko w międzynarodowych rozgrywkach. Kiedy porównasz pierwszą czwórkę Premier League i Bundesligi, kiedy grają ze sobą mecz pucharowy, każda drużyna może wygrać...”

…swojej przyszłości:

„…Nie jestem uwiązany do tego klubu. Posiadam wyjątkowe relacje i związek z FCB. Kocham Bayern od czasów, zanim zacząłem dla nich grać. Jeśli jednak przyjdzie czas, aby zdecydować się na grę dla innego klubu, to nie będzie to żaden wstyd, aby obrać inny kierunek - podobnie jak miało to miejsce z Thiago.”

 

…presji w Bayernie:

„…Zazwyczaj mówię, że grając w Bayernie starzejesz się trzy lata w ciągu jednego roku. Intensywność jest bardzo wysoka, oczywiście mając też na uwadze media. Nawet każdy nasz mecz towarzyski jest pokazywany w niemieckiej telewizji, więc nie masz czasu na odpoczynek. Za każdym razem, gdy wykonasz złe podanie lub zły strzał, wszyscy mówią „Oooh...Thomas Mueller nie gra dobrze!”. To jest stresujące, ale kocham to.”

…presji w świecie piłki:

„…Kiedy jesteś w tym biznesie przez długi czas, jesteś trochę uzależniony od tej presji i to jest być może jedna z najtrudniejszych rzeczy po zakończeniu kariery – znaleźć coś, co zapewni Ci tę adrenalinę, co daje Ci to uczucie... Może wyjazd w góry i skok z górki Ci to zapewni? Nie wiem. W normalnym życiu nie jest to możliwe. Wielu zawodników miało problemy w przeszłości i będzie miało w przyszłości w tej sytuacji.”

źródło: The Times / Bild / Daily Mail

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)29.05.2021 14:44
ciężko sobie go wyobrazić w innej koszulce i nie wydaje mi się żebyśmy mieli okazję się zmierzyć z taką sytuacją.
29.05.2021 08:19
Chyba już za późno na to :). Chyba jednak nie :)
28.05.2021 21:19
Co wolno wojewodzie...
28.05.2021 20:56
Myślę że nie odejdzie, przynajmniej do żadnego wielkiego klubu w Europie.
28.05.2021 19:11
Oby do końca Fcb !!!! Nie Bądź takim Frajerem jak Alaba... Który uważa się za Legendę !!!!!!!!!!! FYA !!!!
28.05.2021 18:05
Jeszcze on?! No już 3 piłkarzy i dobry trener odszedł z Bayernu ale jak on to jeszcze żeby Lewandowski nie odszedł. Müller i Lewandowski to dwójka najlepszych zawodników Bayernu i bez nich to ciemno będzie oj ciemno
28.05.2021 15:50
@Dugi
Nie bardzo da się to inaczej zinterpretować. "I'm not fixed to this club". Ogólnie wywiad jest z marca, więc to nie jest jakaś nowość. Ale jak pierwszy raz czytałem, to to zdanie było lekkim szokiem, choć po prawdzie dotyczy każdego piłkarza.
28.05.2021 15:08
Teraz wyobraźmy sobie taka wypowiedź Lewandowskiego i jęczenie, że straszny najemnik z niego.
28.05.2021 14:56
28.05.2021 12:45
Jego miejsce jest w Monachium i Bayern musi zrobić wszystko żeby grał dla nas jak najdłużej.
28.05.2021 12:17
Zakładając, że jego wypowiedź została wiernie przytoczona, to nie podoba mi się sposób w jaki to powiedział. Brzmi jak ktoś, kto negocjuje nowy kontrakt i "szantażuje" pracodawcę.
Muller nie jest niewolnikiem Bayernu, ale to jego klub, jego dom, w którym gra od małego (który kocha, jak sam mówi) i powinien inaczej wyrazić swoje zdanie nt. przyszłości. Gdyby powiedział "Nikt z nas nie wie, jak potoczy się przyszłość. Być może któregoś dnia będę musiał zmienić otoczenie i obiorę kierunek jak Thiago", to bym nie miał z tym problemu, ale teksty, że nie jest uwiązany do tego klubu brzmią słabo.
28.05.2021 09:19
Obyś Tomek od nas nie odszedł, bo będzie to dla nas dziura być może nie do załatania.