DieRoten.pl

Mueller: Flick wykonuje fantastyczną pracę

29.01.2020, 08:16:45
Ł. Skwiot

Decyzja o przekazaniu opieki nad pierwszym zespołem Bayernu Monachium 54-letniemu Hansiemu Flickowi okazała się strzałem w dziesiątkę. Świadczą o tym nie tylko wyniki FCB.

Pod wodzą nowego trenera znacząco zmienił się także styl gry – obecnie „Bawarczycy” prezentują zdecydowanie lepszą i efektowniejszą piłkę niż miało to miejsce w ostatnich miesiącach. Na domiar wszystko Bayern strzela od groma bramek.

Ogółem rzecz biorąc odkąd Flick przejął klub, to mistrzowie Niemiec strzelają średnio 3,33 goli na mecz – to zarazem najlepszy wynik w historii szkoleniowców bawarskiego klubu. Statystyki 54-letniego opiekuna „Gwiazdy Południa” od momentu zastąpienia Kovaca prezentują się następująco:

− 10 zwycięstw i 2 porażki
− Bilans bramkowy 41:7
− Średnio 2,50 pkt na mecz

Ostatnio w wywiadzie dla niemieckiego „SportBuzzer.de” wypowiedział się wychowanek i największy wygrany Bayernu od momentu przejęcia sterów przez Flicka – Thomas Mueller. Pomocnik FCB nie ukrywa, że Hansi wykonuje fantastyczną robotę.

Hansi wykonuje fantastyczną robotę jako trener, ponadto ma ogromny wpływ na drużynę dzięki swoim ludzkim cechom – powiedział Thomas Mueller.

− Oczekiwania w Bayernie są wysokie, to oczywiste. Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi, ponieważ gramy dobrze, kiedy wciąż musimy gonić w lidze. Jeśli jednak nadal będziemy kontynuować to wszystko w ten sposób, to Flick z pewnością będzie pierwszym wyborem FCB – podsumował Niemiec.

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama29.01.2020 19:38
Różnice widać gołym okiem. Musimy być zadowoleni, bo Flick wykonuje kapitalną pracę! Jak na razie nic nie zapowiada tego, żeby Bayern miał szukać nowego trenera.
29.01.2020 19:10
Moim zdaniem żadnego nowego trenera szukać nie musimy a pieniądze na niego zainwestować w nowych graczy.
29.01.2020 08:59
A mi się wydaję, że osiągniemy spory sukces w tym sezonie - Flick nawet ze szpitala fajnie lepi tą kadrę i są wyniki oraz jakość.
29.01.2020 08:30
Patrząc na grę innych pretendentów takich jak jakieś city, reale, barcelony czy juventusy to nasze szanse nie są takie małe.
29.01.2020 08:26
Nie wiem jak się inni na to zapatrują, ale osobiście mam wrażenie, że z Flickiem mamy w końcu ambicję by sięgnąć po triumf w LM.
Oby tylko kontuzje w kadrze się nie pogłębiły i dopisało nam trochę szczęścia.

reklama