DieRoten.pl
Reklama

Moukoko: Mam bardzo dobre przeczucia przed meczem

fot. Photogenica
Reklama

O 18:30 emocje sięgną zenitu, albowiem na Signal Iduna Park w Dortmundzie odbędzie się pojedynek pomiędzy miejscową Borussią Dortmund a gośćmi z Bayernu.

Z racji na nadchodzący pojedynek w Bundeslidze, w mediach pojawiło się sporo wywiadów z piłkarzami oraz działaczami obu klubów.

W przypadku Borussii Dortmund, wywiadu udzielił przede wszystkim utalentowany Youssoufa Moukoko, który przyznał, iż ma bardzo dobre przeczucia przed dzisiejszym spotkaniem z „Bawarczykami” na Signal Iduna Park.

− Bardzo cieszymy się na sobotni mecz. Mam bardzo dobre przeczucia przed Klassikerem. Myślę, że wszyscy tutaj w mieście, od trenera po kibiców i nas, zawodników – jesteśmy naprawdę podbudowani. Chcemy zagrać naprawdę dobrze i zdobyć 3 punkty – powiedział Moukoko.

Na temat nadchodzącego spotkania Bayernu z Borussią Dortmund wypowiedział się również obecny dyrektor sportowy dortmundczyków – Sebastian Kehl – który w przeszłości wielokrotnie miał okazję grać przeciwko „Bawarczykom” w meczach o stawkę.

− Doświadczenie mówi nam, że bezpośrednie spotkania mają wpływ na tabelę na koniec sezonu. Często udawało nam się pokonać Bayern w bezpośrednich meczach, na przykład w sezonie 2011/12, kiedy wygraliśmy cztery kolejne mecze z Bayernem i zdobyliśmy tytuł – dodał Kehl.

− To nie oznacza, że zawsze wygrywasz ligę, jeśli dwukrotnie pokonasz Bayern, ale pokazuje, że punkty przeciwko Bayernowi mogą być bardzo pomocne – podsumował Sebastian Kehl.

 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...