DieRoten.pl

Mistrzynie i mistrzowie Niemiec: Feta na Marienplatz

28.05.2023, 17:26:20
Gabirel Stach

Nie tylko męska, ale i również żeńska drużyna Bayernu Monachium sięgnęła po mistrzostwo Niemiec w sezonie ligowym 2022/23.

Zgodnie z zapowiedziami, dziś o 17:30 oficjalnie rozpoczęła się tradycyjna feta mistrzowska na Marienplatz w Monachium. Oprócz męskiego zespołu, na balkonie ratuszu świętują także piłkarki FCB, które w ostatniej kolejce sięgnęły po paterę mistrzowską.

W klubowych mediach dostępna jest darmowa transmisja – link znajdziecie poniżej. Co do wydarzeń z dzisiejszej imprezy w Monachium – serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej!

Feta na Marienplatz (relacja tekstowa):

17:25

Władze miasta Monachium poinformowały za pośrednictwem social mediów, że rynek w Marienplatz został wypełniony i obecnie ruch w okolicach rynku jest bardzo ograniczony.

17:35

Początek fety mistrzowskiej został przesunięty o kwadrans. Świętowanie rozpocznie się więc o 17:45.

17:50

W przypadku męskiej drużyny Bayernu, paterę wniósł Mathys Tel, który od wczoraj nie rozstaje się ze zdobyczą.

Podczas gdy zawodnicy i zawodniczki zmierzali w kierunku ratusza, na balkonie imprezę prowadził już spiker stadionowy Bayernu, czyli legendarny Stephan Lehmann.

17:55

Zarówno piłkarki, jak i również piłkarze Bayernu dotarli na Marienplatz. Wkrótce wszyscy pojawią się na balkonie ratusza, gdzie rozpocznie się świętowanie obu mistrzostw Niemiec.

18:05

Mimo potwierdzonego rozstania - Hasan Salihamidzic świętuje z zespołem mistrzostwo na Marienplatz.

18:15

Oprócz władz bawarskiego klubu, na Marienplatz nie mogło oczywiście zabraknąć burmistrza Monachium oraz oddanego fana FCB, czyli Dietera Reitera, który podczas swojego przemówienia podkreślił, że nigdy nie doświadczył tak niesamowitego piłkarskiego weekendu.

− Nigdy nie doświadczyłem takiego weekendu. Mistrzostwa Niemiec rozstrzygnięte się w ostatnich kolejkach - to coś wyjątkowego. Cieszę się, że możemy teraz wspólnie świętować podwójne mistrzostwo. Oczywiście – do zobaczenia za rok! – powiedział Reiter.

18:20

Zanim monachijczycy rozpoczęli świętowanie na Marienplatz, krótkich wywiadów dla klubowych wywiadów udzielili Jamal Musiala oraz Lina Magull.

− Po tym meczu i całym sezonie, zdobycie mistrzostwa sprawia, że jest jeszcze lepiej. Ten moment będzie towarzyszył mi przez całe życie. Jestem wdzięczny za tego gola. Ale mam nadzieję, że będę miał więcej takich momentów powiedział Musiala.

− Oglądałyśmy to razem. To było najlepsze zakończenie dla Bayernu, więc z jeszcze większą niecierpliwością czekasz na dzisiejszy dzień − dodała Magull.

18:25

Thomas Mueller podczas rozmowy dla klubowej telewizji nie tylko podziękował Musiali, ale i również podkreślił, że monachijczycy muszą w przyszłym sezonie odrobić pracę domową.

− Miałem nadzieję, ale nie spodziewałem się, że będę spał tak mało od soboty do niedzieli. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że wczoraj wszystko poszło po naszej myśli. Jesteśmy oczywiście bardzo wdzięczni Jamalowi za to, że się do tego przyłożył – dodał Mueller.

− Po raz kolejny wykorzystaliśmy naszą szansę. Cieszymy się teraz, ale wiemy też, że musimy odrobić pracę domową. Fani zawsze nas wspierali, zawsze to czuliśmy! – kontynuował wychowanek FCB.

18:30

Prezydent Herbert Hainer został powitany przez fanów na Marienplatz w stylu Uliego Hoenessa.

18:35

Po prezentacji obu drużyn i kilku minutach wspólnego świętowania, na temat podwójnego mistrzostwa Niemiec wypowiedział się Herbert Hainer.

− Co za weekend. Kiedy sobie to wyobrażam, wczoraj finał w Kolonii, a dziś zwycięstwo kobiet. Niesamowite. To napawa nas dumą. Ale najbardziej jestem szczęśliwy z powodu kibiców, ponieważ to Wy tworzycie Bayern! – powiedział Hainer.

18:40

Na temat mistrzostwa Niemiec wypowiedział się również Lina Magull, która od lat pełni funkcję pani kapitan w żeńskiej drużynie Bayernu.

− To najbardziej zasłużony tytuł. Po zwycięstwie z Wolfsburgiem wiedziałyśmy, że to nasz tytuł. Stojąc tutaj, to dla mnie spełnienie marzeń. Dziękuję wszystkim fanom, życzę Wam dobrej nocy! – wygłosiła pani kapitan FCB.

18:45

Thomas Tuchel w swoim krótkim przemówieniu również nie krył zadowolenia z faktu zdobycia mistrzostwa oraz zaznaczył, że razem z klubem dołoży wszelkich starań, aby w nadchodzącym sezonie poprawić się i podnieść poprzeczkę.

− Świętowanie było długie. Nie ma lepszego poranka niż ten po zdobyciu tytułu, więc cieszyłem się nim jak mogłem. To było szalone, z wieloma zwrotami akcji – stwierdził Tuchel.

− Bardzo się cieszę, że tu jestem, uwielbiam codziennie przyjeżdżać na Saebener Strasse. Dla dobra klubu i drużyny wciśniemy gaz do dechy, by podjąć najlepsze decyzje. Latem znów będziemy naciskać na wszystko, chcemy podnieść poprzeczkę! – obiecał Niemiec.

18:55

Oczywiście nie mogło również zabraknąć przemówienia samego Thomasa Muellera, który zaznaczył, że choć nikt nie wierzył w Bayern i mistrzostwo, to on i tak ma to gdzieś, bo zdobył z kolegami tytuł.

− Musimy Wam podziękować! W drugiej połowie sezonu było czasami negatywnie. Czasami były powody do gwizdów. Ale zawsze czuliśmy absolutne wsparcie z Waszej strony. Opłaca się naciskać nawet w trudnych czasach. Możemy analizować, kiedy to się skończy. Ale opłaca się stać razem nawet w trudnych czasach! – powiedział Mueller.

W zeszłym tygodniu nikt nie postawiłby na nas złamanego grosza, ale nie obchodzi mnie to! Mam to gdzieś! Meister samma! Meister samma ludzie! – zakończył z dumą Niemiec.

19:00

Po przemowie Muellera, swojego głosu użyczyła także jedna z autorek sukcesu FCB Frauen w tym sezonie, a mianowicie Carolin Simon.

− Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszyscy tu są. To był wspaniały weekend dla całego klubu. Bawmy się dobrze dzisiaj – powiedziała Simon.

19:05

Nowy prezes monachijczyków – Jan-Christian Dreesen – nie ma wątpliwości, że podwójne mistrzostwo Niemiec Bayernu jest czymś fantastycznym.

− To wciąż surrealistyczne uczucie. Podwójne mistrzostwo jest po prostu fantastyczne. To nagroda za cały rok pracy. Ludzie przychodzą świętować zespół, cieszymy się z tego. Zamierzam poświęcić jutrzejszy dzień na refleksję, spędzę go z moją żoną – powiedział Dreesen.

19:10

Jakby inaczej!? Nie mogło również zabraknąć Jamala Musiali, którego fani wzywali na Marienplatz.

− To był niesamowity moment i cieszę się, że wygraliśmy mistrzostwo – przemówił „Bambi”.

19:15

Feta na Marienplatz w Monachium z udziałem obu drużyn dobiegła końca. Fani pożegnali piłkarki i piłkarzy. W najbliższych godzinach zespoły będą świętować podwójny sukces we wspólnym gronie.

źródło: Własne
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (101)30.05.2023 18:50
@Reeken89 z Daviesem i agentem chodzi nie o to że oni kochali tak Hasana i jak Hasan odszedł to oni nie podpiszą umowy tylko dobrze wiedzą że jak przyjdzie ktoś z kompetencjami to nie da daviesovi 25 mln euro które pewnie "wynegocjowali" z naszym na szczęście byłym rekinem biznesu ;)
30.05.2023 08:24
Guerreiro to w tej chwili środkowy pomocnik, przeszedł podobną drogę co Kimmich, więc na co i po co on Bayernowi?
30.05.2023 06:52
Guerreiro to świetny i bardzo inteligentny pilkarz, mogący obsadzić wiele pozycji.

Fakt że Hasan się nim zainteresował zapisuję jako jeden z nielicznych plusów ;)
29.05.2023 22:26
kibicod2007-> podobno mialby być alternatywa dla Daviesa...FCBM!
29.05.2023 22:24
Guereiro??? A po co on w Bayernie?
29.05.2023 22:23
Raphael Guerreiro jest na liście transferowej Bayernu, ale teraz nie wiadomo, czy nowy zarzad będzie kontynuował rozmowy z Portugalczykiem - informuje Florian Plettenberg.
29.05.2023 22:18
Kimmich podobno był bardzo niezadowolony z decyzji klubu, że to nie był czas na takie decyzje odnośnie Hasana i Kahna, mogli poczekać kilka dni z ogłoszeniem... cyrk, nie zdziwię się, jak będzie chciał odejść, patrząc na, to co się wyrabia w klubie, to wszystko możliwe, a kapitanem szybko nie będzie, bo Neuer szybko opaski mu nie odda.
29.05.2023 22:12
Jak widzę listę strzelców BL sezonu 2022/23 to jakbym patrzył na polską ligę i w przyszłym sezonie czas to zmienic z udziałem nowego napastnika Bayernu...FCBM!
29.05.2023 22:11
Kimmich podobno był bardzo niezadowolony z decyzji klubu, że to nie był czas na takie decyzje odnośnie Hasana i Kahna, mogli poczekać kilka dni z ogłoszeniem... cyrk, nie zdziwię się, jak będzie chciał odejść, patrząc na, to co się wyrabia w klubie, to wszystko możliwe, a kapitanem szybko nie będzie, bo Neuer szybko opaski mu nie odda.
29.05.2023 22:09
@hoven oby po przerwie wakacyjnej, trenerio Tuchel dobrze przygotował drużynę do sezonu. Teraz nie będzie wymówek.
29.05.2023 21:48
nie ma co ukrywac koncowka sezonu to byl niezly balagan
29.05.2023 21:31
Trzeba spokojnie ogarnąć atmosferę w szatni, potrzeba na to czasu..Będzie nowy zarząd poukładają to ba nowo. Musi byc chemia w drużynie a jej po zwolnieniu Nagelsmanna nie było, teraz okazuje się że niektorzy zawodnicy stali za Hasanem..
29.05.2023 21:28
Świetny Mikołaj z wysokimi kontraktami pogoniony to zawodnicy nagle wstrzymują rozmowy. A już każdy z nich ślinił się 20/30 mln kontrakt.
29.05.2023 21:25
@karolina96 Prawda, tylko "media" sieją niepotrzebny ferment.
29.05.2023 21:15
Władze Bayernu moga zapomnieć o jakichkolwiek wakacjach w lecie, bo czeka ich sporo roboty...FCBM!
29.05.2023 21:06
@Matilegolas niby z kim mają negocjować jak Hasana nie ma, a niewiadomo co z Neppe? Chwilę potrwa zanim w klubie to ogarną
29.05.2023 20:57
Według informacji Gerarda Romero kilku z nich - Joshua Kimmich, Jamal Musiala, Lucas Hernández, Benjamin Pavard i Alphonso Davies - wstrzymało rozmowy w kwestii nowych umów.

Edytowano : 2023-05-29 20:58:50

transfery.info/aktualnosci/bayern-monachium-w-obliczu-rewolucji-gwiazdy-wstrzymaly-rozmowy-w-sprawie-nowych-umow/186105
29.05.2023 20:52
Raphael Guerreiro jest na liście transferowej Bayernu, ale teraz nie wiadomo, czy nowy zarzad będzie kontynuował rozmowy z Portugalczykiem - informuje Florian Plettenberg.
29.05.2023 19:34
ciekawe co nasz geniusz negocjacji naobiecywał Daviesowi , bo że przepłacamy za to co prezentuja zawodnicy to chyba widzą wszyscy. Pewnie ze 20 baniek i co później ? 30 ? Trzeba też zrobić porządek z tym rozdawaniem takich kontraktów bo to sie nie mieści w pale i nie idzie w parze z tym za co płacimy i co ogladamy . Sane , Lucas , Goretzka , Chupo , Coman czy Gnabry nie są warci takich pieniedzy . Teraz grubą kasę pewnie chce Davies który też obniżył loty i po jednym dobrym sezonie stanął w rozwoju . Sami sie stawiamy pod ścianą i pora z tym zrobić porzadek bo za 1/4 tych pieniedzy młodzi gryźli by trawe a naszym gwiazdkom się nie chce
29.05.2023 19:21
Rice tylko pod warunkiem pozostania Kimmicha a pożegnanie Goretzki lub Gravenberha, Vlahović na wymianę z Mane i dopłata np 40mln
29.05.2023 19:15
W kwestii transferow należy poczekać do posiedzenia Rady Nadzorczej/Zarządu...FCBM!
29.05.2023 19:12
Tuchel rozmawiał przez telefon z Declanem Ricem. Pomocnik pozostaje wysoko na liście Bayernu. Klub byłby skłonny zapłacić niezbedny pakiet za zawodnika. Rice jest i pozostaje gorącym tematem w Bayernie.

Dusan Vlahovic ponownie jest tematem w Bayernie. Tuchel wspomina w klubie o Vlahovicu. Rummenigge utrzymuje bardzo dobre relacje z Juventusem, ale Bayern nie byłby skłonny płacić 80 mln € za zawodnika. Jest pomysł na wymianę z Mane, ale póki co bez żadnych konkretów.

Tuchel walczy o zatrzymanie Lucasa. Obrońca waha się przed podpisaniem nowego kontraktu do 2027 roku. Obrońca ma gigantyczną ofertę z PSG, a Katarscy właściciele są bardzo zdeterminowani by pozyskać obrońce Bayernu.

Julian Alvarez był na krótkiej liście starego zespołu transferowego (Brazzo, Kahn, Neppe). W tej chwili nie jest poważną opcją w klubie.

Eintracht walczy o Markus Krösche, ale to zależy od Bayernu. Krösche nie miałby nic przeciwko wysłuchaniu oferty Bawarczyków. Chciałby być członkiem zarządu z wyraźnymi kompetencjami, a nie tylko dyrektorem sportowym.
29.05.2023 19:03
Declan Rice rozmawiał ostatnio z Thomasem Tuchelem przez telefon. Panowie wzajemnie siebie cenią. Rice jest otwarty na dołączenie do Bayernu. FCB musi teraz zintensyfikować swoje działania. Declan jest również celem dla Arsenalu.

Florian Plettenberg
29.05.2023 19:00
To później to jest już zawodnik z rocznym kontraktem, który ma klub pod ściągną. Już w tym miejscu byliśmy ostatnio za często i trzeba wyciągać wnioski i po to też są te zmiany.
29.05.2023 18:55
No to prędzej, czy pozniej podpisze, więc nie wiem skąd ta panika i nie po to sa zmiany w zarządzie, by było gorzej...FCBM!

Edytowano : 2023-05-29 18:58:06

Sopariev-> nie wiem, czy pretekst, ale agent musiał przypuszczać, ze beda zmiany, bo tak samo moze nie być agentem Daviesa następnego dnia...FCBM!
29.05.2023 18:50
" Poza tym nie widzę przeszkod, zeby podpisać kontrakt na zasadach, jakie były wypracowane między agentem i Salihamidziciem no chyba, ze Kanadyjczyk ma agenta amatora. "
Widzisz, ale tu Davies znalazł pretekst, żeby spróbować wyciągnąć więcej. Ja się zgadzam z @tapczan i ufam, że nowa ekipa zrobi porządek w kadrze.
29.05.2023 18:44
No jak chce grać to podpisze jak najszybciej żeby Bayern mógł planować z nim tą przyszłość, tak ?
29.05.2023 18:40
A gdzie jest napisane, ze Davies nie chce juz grać dla Bayernu ? Nagle przyjdzie ktos za niego lepszy ? To w interesie Bayernu jest, zeby Davies i Musiala byli przyszloscia klubu...FCBM!

Edytowano : 2023-05-29 18:42:33

No chyba, ze chcemy by dla Bayernu grali tacy piłkarze, jak Sarr.

Edytowano : 2023-05-29 18:44:45

Poza tym nie widzę przeszkod, zeby podpisać kontrakt na zasadach, jakie były wypracowane między agentem i Salihamidziciem no chyba, ze Kanadyjczyk ma agenta amatora.
29.05.2023 18:35
No tak, bo lepiej oddać za darmo albo sprzedać w promocji. Jeśli nie chce podpisać nowej umowy to nic na siłę i można sobie darować brednie o atmosferę, kierunek w jakim klub zmierza czy pogoda. Chce grać dla Bayernu albo nie i tyle.
29.05.2023 18:28
No tak najlepiej sprzedać wszystkich na czele z Musiala i Daviesem i juz widzę, jak ktos przychodzi w ich miejsce heh...FCBM!

Edytowano : 2023-05-29 18:31:23

Poza tym agent Alphonso mogl się domyślać, ze dojdzie do zmian, więc nie wiem na co narzeka, a bardziej Salihamidzic to odwlekał, bo miał czas.
29.05.2023 18:10
@Jurgen1982 mam dokładnie takie samo zdanie i przemyślenia co do „błagania” przez klub zawodników o nowy kontrakt. Sprzedać jeszcze w nadchodzącym okienku jeśli nie podpisze nowej umowy.
29.05.2023 18:09
@Prezes42 o ile krytyka Tuchela jest zasłużona, to zawsze mnie zastanawia, czy głosy o powrocie Julka są na poważnie? Przecież nie licząc tegorocznej LM (a kto wie jak byłoby z City) nie graliśmy żadnej rewelacji. Było sporo wpadek - jak 0:5 z Gladbach, odpadnięcie z Villareal... przecież to nie Tuchel tylko Julek dał się dogonić Dortmundowi.
29.05.2023 17:54
Przeprosić się z Julianem i ewentualnie Tuchel jako jego asystent :)
29.05.2023 17:42
@Reeken89 skoro wysoko stawiali Gnabrego to chyba nie miał za dużej konkurencji :)

A swoją drogą wpadł mi taki artykuł w ręce 'Notowany na giełdzie we Frankfurcie kurs akcji BVB w poniedziałek na otwarcie zanurkował 32 proc., co – jak zauważa agencja Bloomberga – jest najostrzejszym spadkiem w historii notowań, czyli od 2000 r.'
29.05.2023 17:38
Bundesliga ogłosiła, ze Jude Bellingham został wybrany piłkarzem sezonu 2022/23 i 19-latek wyprzedził zatem Randala Kolo Muaniego, Niclasa Füllkruga czy Serge'a Gnabry'ego, których stawiano wysoko w końcowych notowaniach.
29.05.2023 17:23
Harry Kane i Declan Rice byli głównymi kandydatami Brazzo i Neppe do wzmocnienia Bayernu. Teraz kiedy pojawią się nowi szefowie, mogą mieć inne plany, lub także zdecydować się na te transfery.

Kimmich zawodnikiem Bundesligi wg Sofascore
29.05.2023 17:11
@tapczan no i w tym głową nowego dyrektora sportowego żeby do końca tego roku podpisać z nim nowy kontrakt a jesli będą sapać to go sprzedać bo zaczyna się to robić dziwne że musimy w dupe każdemu wchodzić żeby chciał tu grać... Nie chcę to krzyz na drogę za wysoka kwotę do Realu i znalezc lepszego. Bo trzymać go do połowy przyszłego roku i sprzedać za 20 mln to żaden interes.
29.05.2023 16:48
Ruch agenta Daviesa był do przewidzenia. Wykorzystał zmiany na górze żeby odwlec podpisanie nowej umowy co oczywiście jest na rękę stronie Kanadyjczyka. Szykuje się ciężka batalia o nowy kontrakt.
29.05.2023 16:36
@Sopariev trochę za daleko wybiegasz w swoim myśleniu... Daviesowi jeszcze kontrakt się nie kończy, a klub napewno zrobi wszystko żeby daviesa zatrzymać, kwestia jest tego żeby uspokoiła się atmosfera, przyszedł dyrektor sportowy z kwalifikacjami i żeby agenci wiedzieli z kim rozmawiać. Zwolnienie hasana I kahna to była konieczność i osobiście wolę chwilowe zamieszanie personalne niż dalsze idiotyczne decyzję hasana...
29.05.2023 16:29
29.05.2023 16:25
@hoven czyli jednak źle, że odszedł Hasan?;)
29.05.2023 16:22
Agent Alphonso Daviesa, Nedal Huoseh @BILD:

„To chaotyczny czas w Bayernie Monachium. Nie jestem pewien, co się dzieje iz kim będziemy rozmawiać. Wydaje się, że panuje zbyt duża niestabilność i niepewność co do kierunku, w jakim zmierza klub”

Nowy kontrakt był gotowy między agentem Daviesa a starym zarządem. Było już wstępne porozumienie między obiema stronami, ostatnie szczegóły miały zostać doprecyzowane. Huoseh jest w Monachium od ponad dwóch tygodni, teraz wraca do domu bez sfinalizowania umowy

Edytowano : 2023-05-29 16:23:24

Huoseh: „Może lepiej będzie, jeśli poczekamy do 2024 roku i zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja w klubie, zanim przejdziemy do nowego kontraktu”.
29.05.2023 16:19
João Cancelo nie zostanie w Bayernie Monachium. To przesądzone - podają Fabrizio Romano oraz Sky Sport.
29.05.2023 14:57
Cancelo wróci do Man City, a Bayern nie uruchomi klauzuli wykupy. Zawodnik będzie czekał na decyzję klubu i Tuchela w Anglii odnośnie potencjalnych negocjacji z Angielskim klubem.

Ewentualny powrót Michael Reschke do Bayernu jest traktowane jako opcja tymczasowa. Bayern ma inne opcje, mimo że Rummenigge i Dressen mają bardzo dobrą opinię na temat pracy Niemca.
29.05.2023 14:09
Tuchel to... długoterminowy projekt Bayernu ;)
29.05.2023 13:57
@Reeken89 Herbert Hainer, uspokajał w niedzielę, że klub nie ma zamiaru zmieniać trenera. Sam Tuchel też nigdzie się nie wybiera.
29.05.2023 13:24
Hamann gada bzdury jak zwykle. Nie jest tak kolorowo jak Tuchel myślał, że będzie, ale jesli serio chciał iść do Juve to i tak w Bayernie jest o niebo lepiej. Chociaż pewnie dziwnie mu skoro wylano ludzi, którzy go zatrudnili
29.05.2023 13:23
OliverKahn-> widocznie umowa nie została przedłużona z Katarczykami...FCBM!
29.05.2023 13:11
@Sopariev Tylko, że CR7 czy Messi, to byli zawodnicy, którzy przerastali swoją epokę, więc o nich bym się nie czepiał. To były monstra w primie. Nawet w tym sezonie, dziadek Leo zrobił 16g/16a w lidze, a przecież dopiero co zagrał mundial na niebotycznym poziomie.

Ja tam jednak lubię te ciasteczka, wyszukane zagrania, nieoczywistości jak u Mullera, czy fenomen na rozegraniu de Bruyne. Muller to jest w ogóle facet wymykający się definicjom - wygląda fizycznie jak Zdzichu idący po zakupy do supermarketu, a IQ boiskowe ma w stratosferze.
Pokaż więcej