Mistrzowska patera coraz bliżej

Drużyna Bayernu U19 pokonała wczoraj (06.06) swoich rówieśników z Herthy Berlin 3:1 (1:0) w pierwszym półfinale rozgrywek o tytuł Mistrza Niemiec. Na stadionie w Monachium zebrało się 1000 widzów. W drużynie rywala Bawarczyków całe spotkanie rozegrał kapitan polskiej reprezentacji U17 i brązowy medalista mistrzostw Europy Gracjan Horoszkiewicz. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w Berlinie w niedzielię 10 czerwca.

Pomimo iż podopieczni Kurta Niedermayera musieli poradzić sobie bez kontuzjowanego Daniela Weina świetnie funkcjonował defensywny duet Edwin Schwarz - Lucas Grill. Wynik na korzyść Bawarczyków tuż przed końcem pierwszej połowy otworzył najlepszy snajper Kevin Friesenbichler (40.). Do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej połowie gola wyrównującego strzelił w 72. mnucie Rousell Ngankam-Hontcheu. Chwilę późnej Bawarczycy rozpoczęli zryw dający ostatecznie zwycięstwo. 5 minut po wyrównaniu kapitan monachijczyków Fabian Hürzeler strzelił gola dającego wyrównanie. W 85. minuciePatrick Weihrauch ustalił wynik pokonując bramkarza Herthy.

Na trybunach stadionu zasiadł sam Christian Nerilnger, który bacznie przyglądał się młodzieżówce ze stolicy Bawarii. "Zainteresowało mnie kilku graczy, zaś cała drużyna grała bardzo odpowiedzialnie i ciężko pracowała na końcowy sukces. Było to całkowicie zasłużone zwycięstwo." skomentował swoje obserwacje dyrektor sportowy Bayernu. Również trener Niedermayer pochwalił swoch podopiecznych "Całkiem fajnie oglądało się chłopców w akcji."

FC Bayern - Hertha BSC 3:1 (1:0)
FC Bayern Zingerle - Rankovic, Schwarz, Grill, Sallahi - Hürzeler, Schöpf - Schmitz, Derflinger, Rothenbücher (73. Weihrauch) - Friesenbichler (80. Duhnke)
Ławka rezerwowych: Eiban, Eberwein, Markoutz, Sieghart, Jelisic
Hertha BSC Sprint - Scheel (54. Borowski), Yigitoglu, Brooks, Zingu - Horoszkiewicz, Obst (46. Chougourou) - Kiesewetter, Maerz (46. Fiegen), Schulz - Ngankam Hontcheu
Sędzia: Arno Blos (Dezisau)
Gole: 1:0 Friesenbichler (40.), 1:1 Ngankam Hontcheu (72.), 2:1 Hürzeler (77.), 3:1 Weihrauch (85.)
Kartki: Hürzeler / Yigitoglu