Michał Serafin przed meczem z Wolfsburgiem

Do rozpoczęcia pojedynku 23. kolejki niemieckiej Bundesligi pozostało już niewiele czasu. Dokładnie o 15:30 VfL Wolfsburg podejmie na własnym podwórku Bayern Monachium.

Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z opinią i komentarzem jednego z największych ekspertów niemieckiej piłki − Michała Serafina − który dla naszego serwisu napisał kilka słów na temat najbliższego meczu Bayernu z "Wilkami".

Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie był jednocześnie pożegnaniem Ancelottiego z Bundesligą, jak i powitaniem Martina Schmidta z zespołem z Wolfsburga. Kibice obu drużyn dobrze pamiętają przebieg meczu. Bayern prowadził do przerwy 2-0, by po przerwie dosłownie, m.in. za sprawą błędu Ulreicha, wypuścić zwycięstwo z rąk i zremisować 2-2. Parę dni później Ancelotti skończył przygodę z Bayernem, a Wilki pod wodzą Schmidta miały pnąc się w górę tabeli. Wieszczono kryzys Bayernu, Ulreichowi mocno oberwało się w mediach, trwała ogólnonarodowa dyskusja kto zostanie następcą Włocha w Bayernie, a na czubie tabeli królował BVB.

Wszyscy doskonale wiemy, jak obecnie wygląda sytuacja. Bayern odjechał reszcie ligi, która nawet nie pozoruje gonitwy za Bawarczykami. Ulreich jest jednym z najpewniejszych punktów Bayernu i może nawet marzyc o wyjeździe na mundial w Rosji. Tymczasem ekipa z Wolfsburga nadal kręci w dolnych rejonach tabeli. Po dość obiecującym starcie Szwajcara, który w swoich pierwszych meczach regularnie punktował, nastał kryzys. Wolfsburg w ostatnich ośmiu meczach w Bundeslidze wygrał zaledwie raz.

Taki rozwój sytuacji na tyle zbulwersował fanów Wilków, że ci postanowili zaprotestować. Kibice na Nordkurve (młyn) wejdą na stadion dopiero w 19 minucie i 45 sekundzie spotkania, w odniesieniu do daty założenia VfL Wolfsburg. Potem kibice mają zamiar zaprezentować na trybunach swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji klubu. Swoją aprobatę dla tego rodzaju protestu wyraziło aż 48 fanklubów. Także trener Schmidt i dyrektor ds.sportu Olaf Rebbe wyrazili swoje rozumienie.

Moim zdaniem kibice Wolfsburga w sobotę jednak nie doczekają się zmiany trendu. Przewiduje dość pewne zwycięstwo Bayernu, który przeważa nad Wolfsburgiem w każdym aspekcie gry. Tym samym Jupp będzie miał okazje świętować swoje 11. zwycięstwo z rzędu nad Wilkami.