Mertens: Widzieliśmy, co potrafi Galatasaray

Po niedawnym zwycięstwie w Bundeslidze, wczoraj monachijczycy przystąpili do kolejnego wyzwania na arenie europejskiej.

Tym razem w ramach 3. kolejki fazy grupowej Champions League, podopieczni Thomasa Tuchela mierzyli się na wyjeździe w Stambule z ekipą Galatasaray.

Koniec końców monachijczycy pokonali swoich rywali 3:1, choć styl gry FCB pozostawiał wiele do życzenia. Jeśli natomiast mowa o bramkach, to dla Bayernu strzelali Kane, Coman oraz Musiala. Co do pomeczowych wywiadów, swoje zdanie wyraził m. in. pomocnik Galaty – Dries Mertens.

− Zaczęliśmy bardzo dobrze, pierwsza połowa była świetna. Kiedy spojrzeć na drugą połowę, to daliśmy im więcej miejsca. Dając im tę przestrzeń, przekonaliśmy się potem o ich jakości – powiedział Mertens.

− To jest Liga Mistrzów. Gdybyśmy wykorzystali nasze okazje, to wynik mógłby być zupełnie inny. Widzieliśmy jakość i to, co potrafi Galatasaray. Ale jakość Bayernu również była widoczna – dodał.

− Musimy to kontynuować. Do tej pory zdobyliśmy cztery punkty w grupie. Mogliśmy zdobyć trzy punkty. Teraz musimy się skupić na pozostałych meczach – podsumował Dries Mertens.

Jeśli mowa o rewanżu Bayernu z Galatasaray, to zgodnie z terminarzem UEFA, pojedynek na Allianz Arenie w Monachium odbędzie się 8 listopada o 21:00.