DieRoten.pl
Reklama

Media: Bayern zainteresowany Gravenberchem

fot. Fotolia
Reklama

Jeśli wierzyć kolejnym doniesieniom prasowym, to monachijczycy poważnie rozważają transfer utalentowanego Holendra, a mianowicie Ryana Gravenbercha z Ajaxu.

Po tym jak liczne holenderskie media poinformowały, że monachijczycy są zainteresowani transferem Ryana Gravenbercha, to tym razem podobne informacje przedstawiają niemieccy dziennikarze z „Bildem” i „Sport1” na czele.

Poniżej znajdziecie najnowsze doniesienia w sprawie ewentualnego pozyskania 19-latka przez klub ze stolicy Bawarii w letnim okienku transferowym.

Brak oferty dla Ajaxu

Jak informuje dziennik „Bild”, Bayern jest zainteresowany Ryanem Gravenberchem. Klub jest w kontakcie z piłkarzem, ale nie rozmawiał jeszcze z Ajaxem. Młody Holender jest traktowany jako rozwiązanie na przyszłość, ale do Ajaxu nie wpłynęła jeszcze oficjalna oferta ze strony FCB.

Romano potwierdza

Znany włoski dziennikarz – Fabrizio Romano – również donosi, że Bayern traktuje Gravenbercha jako cel transferowy na lato 2022 roku, ale póki co FCB nie złożyło jeszcze oficjalnej oferty Ajaxowi za 19-latka.

Następca Tolisso?

Z kolei niemiecki „Sport1” zaznacza, że Gravenberch może latem zastąpić Tolisso, który najpewniej nie przedłuży kontraktu i odejdzie na zasadzie wolnego transferu w 2022 roku. Niemniej jednak do zawarcia porozumienia wciąż daleka droga. Problemem jest przede wszystkim kwota odstępnego, albowiem amsterdamczycy oczekują co najmniej 30 milionów euro.

Gravenberch chce do Bayernu

Z kolei holenderski „Algemeen Dagblad” donosi, że Holender pragnie dołączyć do Bayernu, który jest gotowy zapłacić 30 milionów euro za Gravenbercha. Mino Raiola, który reprezentuje Ryana, działa już w sprawie jego przenosin. Jak się okazuje, monachijczycy przedstawili 19-latkowi jasny plan na przyszłość, który bardzo przypadł mu du gustu i skłonił do chęci transferu.

Źródło: Bild / Sport1 / Inne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...