DieRoten.pl

Matthaeus: Rozumiem reakcję i wypowiedzi Wernera

07.05.2020, 07:47:18
FotoOlimpik

Choć do niedawna wydawało się, że Bayern w dalszym ciągu jest zainteresowany Timo Wernerem, to podczas jednego z wywiadów Niemiec zdaje się zamknął sobie furtkę do bawarskiego klubu.

Przypomnijmy raz jeszcze – kilka dni temu Timo Werner udzielił wywiadu dla dziennika „Sport Bild”, w którym dał jasno do zrozumienia, że w przypadku odejścia, preferuje transfer do innej ligi niż przenosiny do Bayernu Monachium.

‒ Bayern to wielki klub, nie ma co do tego wątpliwości. Co więcej Flick udowodnił w tym sezonie, że jest naprawdę dobrym trenerem. Jednakże nawet, jeśli transfer byłby jedną z możliwych opcji, to raczej preferowałbym udać się poza granice Niemiec, niż przenieść się do Bayernu ‒ powiedział Werner.

Słowa niemieckiego napastnika wywołały niemałe poruszenie w niemieckiej piłce, zaś media od razu zaczęły spekulować, że Niemiec więcej niż pewne nie zasili latem szeregów bawarskiego klubu. Mimo wszystko postawę i wypowiedzi Wernera bardzo dobrze rozumie legendarny Lothar Matthaeus, który w swojej kolumnie dla „Sky” napisał:

− Dyskusja odnośnie tego kto z dwójki Leroy Sane i Timo Werner będzie lepiej pasować do Bayernu, toczy się już od dłuższego czasu. Werner postanowił teraz publicznie zdystansować się od FCB. Rozumiem jego reakcję – napisał Niemiec.

− To całe gadanie oraz nieustanne w tę i we w tę szkodziło jego występom i wizerunkowi. Odkąd przedłużył kontrakt i skupił się na grze dla RB Lipsk, to prezentuje się niesamowicie – dodał legendarny gracz Bayernu.

− Teraz dał do zrozumienia, że byłby bardziej skłonny na transfer poza granicę niż do Bayernu i moim zdaniem to oznacza, że ten rozdział już się zakończył. W przeciwnym razie obie strony straciłyby swoją wiarygodność – podsumował Matthaeus.

źródło: Sky
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama07.05.2020 21:19
Na razie prasa tylko przypomina odległe wypowiedzi. Naprawdę nie wiemy co się dokładnie dzieje.
07.05.2020 18:37
Może jeszcze doczekamy kolejnego zwrotu akcji...oby oby:-)
07.05.2020 13:00
@diablo zgoda. Tak się nie powinno tego rozgrywać. Ja do końca liczyłem, że jednak Werner będzie nasz. I dalej mam nadzieję na zwrot akcji. Wydaje się na dziś trochę tańsza opcją. Ale nie do końca na te samą pozycję. On musi grać, a w ataku musiałby się zadowolić co najwyżej rotacja. Czasem grać jako drugi napastnik. A więc i tak nie byłby pierwszym egzekutorem.
07.05.2020 10:37
Żadne furtki czy drzwi nie zostały zamknięte. Jeśli Bayern będzie chciał go mieć to będzie go miał. Bayern coś powiedział, Werner coś powiedział, dziennikarze wymyślili kolejne 100 wypowiedzi i interes się kręci. Jak pojawi się kontrakt na stole to okaże się, że Werner od noworodka był kibicem Bayernu :)
07.05.2020 10:16
Jak zobaczę Sane w koszulce Bayernu, to zrozumiem , bo i tak Werner byłby zmuszony by grać na skrzydle...
07.05.2020 08:07
@Marienplatz

Tylko żeby ta decyzja przełożyła się na finalne sprowadzenie Sane do Bayernu. Bo nie sztuką jest wykluczenie zawodnika stwierdzeniem - że nie pasuje do naszego stylu gry.
07.05.2020 07:48
Szkoda, że tak to się potoczyło. Ale widać był taki wybór: Sane lub Werner. I zdecydowali się na Leroya.

reklama