DieRoten.pl

Matthaeus: Dałbym Musiali dożywotni kontrakt

fot. skwiot.pl
Reklama

Biorąc pod uwagę obecny sezon 2022/23, wielu ekspertów nie ma wątpliwości, że największą gwiazdą Bayernu jest obecnie zaledwie 19-letni Jamal Musiala.

Niemiec od początku sezonu wyróżnia się w Bayernie, zaś jego liczby sprawiają, że zaczyna zachwycać się nim cały piłkarski świat. W bieżącej kampanii 2022/23, dorobek zaledwie 19-letniego pomocnika FCB to 22 spotkania, 12 bramek oraz 10 asyst.

Wielkim fanem talentu Jamala Musiali bez dwóch zdań jest Lothar Matthaeus, który poświęcił jego uwadze swój ostatni felieton dla „Sky”. Legendarny pomocnik bawarskiego klubu przyznał, że gdyby to od niego zależało, to wręczyłby „Bambiemu” dożywotni kontrakt.

− Gdyby to zależało ode mnie i była taka możliwość, przedłużyłbym jego kontrakt, który obecnie obowiązuje do 2026 roku, dożywotnio. Życzę mu, aby nigdy nie założył innej koszulki niż ta z Bayernu − powiedział Matthaeus.

− To jest wyjątkowe i genialne co ten chłopak potrafi zrobić z piłką. Jeśli kiedykolwiek poczuje chęć gry dla innego klubu, powinien pamiętać o tym wszystkim, co ma w Bayernie. Stabilność od ponad 50 lat, wspaniałe, znajome, a zarazem profesjonalne środowisko − mówił dalej.

− Do tego ten klub - w Anglii czy Hiszpanii nie będzie miał tego, co tutaj. Przykłady Philippa Lahma, Bastiana Schweinsteigera, Manuela Neuera, Thomasa Muellera i innych legend są dla niego, miejmy nadzieję, wzorem do naśladowania − podsumował Lothar Matthaeus.

Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, Jamal Musiala miał okazję rozegrać w sumie 100 spotkań dla Bayernu. Jego robiący wrażenie dorobek to 27 bramek oraz 17 asyst.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...