DieRoten.pl

Matthaeus broni Gnabry’ego: Co on robił?

28.01.2023, 13:03:16

Od kilku dni jednym z głównych tematów związanych z Bayernem Monachium jest zeszłotygodniowa „wycieczka” Gnabry’ego do Paryża.

Niemiecki skrzydłowy spotkał się z ogromną krytyką, po tym jak w dzień wolny od treningów, zdecydował się wziąć udział w „Fashion Week” w Paryżu, po czym udostępnił na swoich social mediach zdjęcia z tego wydarzenia. Jakby tego było mało, to w następnym spotkaniu Niemiec spisał się poniżej swoich możliwości.

W związku z tym Serge Gnabry spotkał się z wielką krytyką w niemieckim świecie piłki, choć warto podkreślić, że nie wszyscy są krytycznie nastawieni do działań pomocnika. Ostatnio swoje stanowisko w tej kwestii przedstawił legendarny Lothar Matthaeus.

− Z pewnością nie był to najszczęśliwszy okres, a niemieccy piłkarze narodowi są obecnie pod szczególną kontrolą. Ale co on robił? Dlaczego nie miałby lecieć do Paryża, skoro nie jest to zabronione? – powiedział Matthaeus.

− Dla mnie jako trenera, taki wyjazd jest mniejszym złem niż to, że ktoś chodzi po domach w nocy. To było o wiele mniej złe w proporcjach niż to, co zrobił Manuel Neuer w górach. Gnabry został za to zbyt ostro skrytykowany – dodał.

Legendarny pomocnik Bayernu podkreślił również w dalszej części rozmowy, że gdyby to on był trenerem, to ostatnie wydarzenia nie miałaby wpływu na jego osąd dotyczący miejsca w wyjściowej jedenastce.

− Ta kwestia w ogóle nie odgrywałaby dla mnie roli w składzie przeciwko Frankfurtowi. Wstawiłbym Gnabry'ego - gdybym był w pełni przekonany po wrażeniach treningowych, że należy do wyjściowej XI, bo jest lepszy od innych – podsumował Lothar Matthaeus.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)29.01.2023 11:41
Gnabry wróci do łask.
28.01.2023 17:38
Nic nie zrobił, a Hasan się ośmieszył. Mógł mieć jaja, żeby skrytykować Neuera publicznie, a nie się czepiać w zasadzie o nic.
28.01.2023 17:09
Nic złego nie zrobił, ale mózgu należało użyć.
28.01.2023 16:11
Serge nic złego nie zrobił, a Hasan się ośmieszył, krytykując go.
28.01.2023 15:19
Oczywiscie ma parwo latać do Paryża, tylko skoro wie, w jak słabej jest formie, po co dać się fotografować na targowisku próżności? W jakichś debilnych przebierankach? Czy nie lepiej jakiś dodatkowy trening sobie strzelić na przykład? Spacer? Przebieżkę? A może jednak ten wysoki kontrakt troszeczkę przewrócił w główce.
28.01.2023 15:17
Bardzo dobrze mówi!!
28.01.2023 14:35
"To było o wiele mniej złe w proporcjach niż to, co zrobił Manuel Neuer w górach".

To akurat dla każdego powinno być oczywiste i nie ma porównania z tym co zrobił Serge. Jednak sam wyskok Gnabry'ego jak najbardziej zasługujący na krytykę - zwłaszcza, że priorytetowy powinien być dla niego w tej chwili powrót do formy.
28.01.2023 13:43
Gdyby Gnabry był w formie, gdyby Bayern był w formie, gdyby zamiast 2 punktów było 6 to temat przeszedłby bokiem poza lekkim obśmianiem kreacji. Trzeba mieć instynkt samozachowawczy, którego tutaj zabrakło. A Lothar jak zawsze dla zasady musi być w kontrze i udaje głupiego.
28.01.2023 13:35
Sane z Gnabrym to powoli nieporozumienie w Bayernie, bo jeden olewa treningi, a drugi sam nie wie co robi...FCBM!