Matarazzo: Z Bayernem nie możesz odpuścić nawet kilku %

Choć Bayern Monachium był zmuszony wczoraj grać w dziesiątkę od 12. minuty, to mimo wszystko problem ten w żadnym wypadku nie przeszkodził monachijczykom.

Bayern koniec końców wygrał 4:0, zaś wszystkie gole padły w zaledwie 27 minut. Jeśli mowa o bramkach dla FCB, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Serge Gnabry oraz Robert Lewandowski, który skompletował hat-tricka.

Tuż po spotkaniu w strefie mieszanej dla dziennikarzy na kilka pytań odpowiedział trener VfB Stuttgart, czyli Pellegrino Matarazzo, który przyznał otwarcie, że jeśli przeciwko monachijczykom odpuści się nawet kilka procent, to potrafią oni to brutalnie wykorzystać.

− Dobrze zaczęliśmy. Na początku to był wyrównany mecz. Po czerwonej kartce i szansie Sasy, to było jednak za mało z naszej strony. Zawodnicy poczuli, że mając przewagę liczebną muszą wygrać. Może potraktowali to zbyt lekko − powiedział trener Stuttgartu.

− To prawda, że jeśli odpuścisz kilka % przeciwko Bayernowi, to oni są w stanie strzelić Ci trzy bramki w przeciągu zaledwie kilku minut. Taktycznie nie zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. W II połowie było już lepiej. Otrzymaliśmy dziś lekcję gry − podsumował Pellegrino Matarazzo.

Przypominamy raz jeszcze, że mistrzowie Niemiec do akcji wracają dopiero po przerwie reprezentacyjnej. Dokładnie 4 kwietnia o 18:30 podopieczni Hansiego Flicka zagrają na wyjeździe w arcyważnym starciu z RB Lipsk.