DieRoten.pl

Martinez: Akceptuję, że odgrywam teraz drugorzędną rolę

24.03.2021, 14:55:50
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Javi Martinez to bez dwóch zdań wzór dla wielu młodych piłkarzy, jeśli mowa o lojalności i oddania dla klubu. W końcu Hiszpan występuje w FCB już od 2012 roku.

reklama

reklama

Ostatnio hiszpański pomocnik udzielił obszernego wywiadu dla francuskiego „beIN Sports”, w którym odniósł się między innymi do swojej dotychczasowej przygody z Bayernem Monachium.

Javi Martinez dał jasno do zrozumienia, iż trafiając do FCB dostąpił wielkiego zaszczytu i choć jego rola w poprzednim sezonie stała się bardziej drugorzędna, to mimo wszystko weteran bawarskiego klubu akceptuje ją i wyraża pełną gotowość i chęć niesienia pomocy drużynie, jeśli jest potrzebny.

− To mój 9. sezon w Bayernie i to prawda, że dostąpiłem zaszczytu mogąc zostać tutaj przez tyle lat, w jednym z największych klubów w Europie. W ostatnim sezonie straciłem trochę na znaczeniu, odgrywając bardziej drugorzędną rolę, ale akceptuję to. Zawsze staram się pomóc drużynie, za każdym razem, gdy trener daje mi kilka minut, staram się je wykorzystać. Muszę być gotowy do pomocy, kiedy trener chce ze mnie skorzystać - w każdym meczu − powiedział Martinez.

− Bayern to klub z historią, zaś ja miałem to szczęście, że trafiłem tutaj z Athletico Bilbao, który działa również jak rodzina. Kiedy tu trafiłem, miałem pewne wątpliwości co do tego, co znajdę w Bayernie, lecz znalazłem klub, który jest taki jak Athletic Bilbao − rodzinny klub, gdzie każdy piłkarzy i każdy inny służy Ci pomocą, gdzie czujesz się jak w domu − mówił dalej.

W dalszej części wywiadu Javiego Martineza zapytano również, który francuski piłkarzy wywarł na nim największe wrażenie w trakcie swojej dotychczasowej kariery. Hiszpan bez chwili namysłu wskazał na legendarnego Francka Ribery'ego.

− To Franck Ribery, który zrobił na mnie największe wrażenie, zarówno na boisku, jak i poza nim, to niesamowity piłkarz i człowiek w ogóle. Jestem szczęśliwy, że miałem z nim tak wspaniałe relacje w Bayernie. Jesteśmy bardzo blisko siebie. To jedna z najwspanialszych osób, którą spotkałem na mojej drodze w trakcie kariery piłkarskiej − podsumował Javi Martinez.

źródło: beIN Sports

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama27.03.2021 00:24
Szacunek i dzięki za wszystko Javi!
24.03.2021 19:22
Mimo że Javi to już nie ten sam Javi, to jednak ta wypowiedź jak i wartość sportowa pokazuje że fajnie by było aby grał u nas jak najdłużej. Nawet jako zmiennik a tacy zawodnicy, co są w stanie coś wnieść i nie marudzą że siedzą są na wagę złota. Zresztą to jeszcze "młodzieniec", w tym roku 33 lata, spokojnie do Wembley 2024 pociągnie.
24.03.2021 19:20
Nadal jest najlepszym naszym przecinakiem. Smutno że jest tak pomijany
24.03.2021 18:34
Nie ma się co oszukiwać że Javi nie jest wybrańcem nr 1 dla trenera... Ale szacunek za Wszystko
24.03.2021 18:30
Tak pokorni gracze trafiają się naprawdę rzadko!!
24.03.2021 16:25
Pełen profesjonalizm:-)
24.03.2021 15:38
Szkoda że tak często był kontuzjowany. Najlepsze okresy miał za Juppa który wiedział że to DP i tam powinien grać.
Teraz może już jest postacia drugoplanową ale ciągle może się przydać w końcówce sezonu.
24.03.2021 15:10
Jak jest zdrowy to zawsze jest gotowy i na posterunku do pomocy jeśli jest taka potrzeba. Swoje zrobił dla klubu, a teraz jak sam mówi godzi się ze swoją rolą i trzeba to doceniać.
24.03.2021 14:58
Dla Bayernu i tak dużo już zrobił :) FCBM!