DieRoten.pl
Reklama

Mane: Thiago opowiedział mi wszystko o Bayernie

fot. Photogenica
Reklama

Na początku letniego okienka transferowego, do klubu ze stolicy Bawarii na zasadzie transferu definitywnego trafiła gwiazda światowego formatu, a mianowicie Sadio Mane.

Przypomnijmy raz jeszcze – 30-latek przeniósł się do bawarskiego klubu za sumę 32 milionów euro stałej opłaty plus 9 milionów euro w bonusach z ekipy angielskiego Liverpoolu. Póki co jego dorobek w barwach FCB to 6 spotkań i 5 bramek.

Jakiś czas temu Sadio Mane udzielił obszernego wywiadu dla klubowego magazynu „51”, w którym poruszył kilka tematów związanych ze swoją karierą i dzieciństwem. Nową gwiazdę Bayernu zapytano również o transfer i wielką presję, która spoczywa teraz na jego barkach.

– Kiedy przychodzisz do wielkiego klubu jak LFC czy FCB jako młody zawodnik, nie zawsze jest to łatwe. Musisz się jeszcze wiele nauczyć, we wszystkich aspektach życia. Wiele doświadczyłem w swojej karierze, rozwinąłem się jako osoba i zawodnik – powiedział Mane.

– Teraz chcę wnieść całe swoje doświadczenie do drużyny i pomóc w jej wzmocnieniu, abyśmy wszyscy razem mogli osiągnąć nasze cele. Jestem doświadczonym zawodnikiem i wiem, jak radzić sobie z presją. Dla mnie oczekiwania oznaczają motywację, która niesamowicie mnie popycha. W końcu pomaga mi i całemu zespołowi realizować nasze cele – dodał.

W tej samej rozmowie, senegalski piłkarz zdradził także, że od lat śledził Bayern Monachium, zaś przed transferem na Allianz Arenę rozmawiał często z Thiago, który opowiedział mu wszystko nt. Bawarskiego klubu.

– Kiedy byłem w Salzburgu, oglądałem wiele meczów Bayernu, a nawet po przeprowadzce do Anglii zawsze miałem oko na Bundesligę. Przed moim transferem rozmawiałem z Thiago. Opowiedział mi wszystko o drużynie i mieście. Każdy zna tożsamość Bayernu – podsumował Sadio Mane.

Źródło: 51, FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...